Перейти до основного вмісту

Київ пропонує Кишиневу нові підходи,

21 липня, 00:00
Візит міністра закордонних справ України Бориса Тарасюка до Кишинева завершився, як повідомляють інформагентства, тим, що він передав своєму колезі Ніколає Тебекару «нові пропозиції щодо врегулювання придністровського конфлікту». Тебекару відповів йому тим, що «відносини України та Молдови розвиваються в правильному напрямку».

Напрямок, можливо, й правильний. Та вже не перший рік точаться переговори між двома країнами щодо делімітації кордонів — відповідний договір планувалося підписати ще минулого року. Але Київ та Кишинів ніяк не можуть дійти згоди щодо двох ділянок кордону. Не просувається справа з розподілом власності, немає ясності в розподілі залізничної спадщини колишнього СРСР. Нарешті Молдова споруджує на своїй території нафтотермінал — поблизу діючого терміналу в Рені Одеської області — й бажає, щоб Україна виділила їй для цього невеличку частину території з виходом до Дунаю. Можливо, деякі з цих проблем буде вирішено під час візиту до Молдови прем’єр-міністра України Валерія Пустовойтенка, який заплановано на найближчий час. Ця ситуація, до речі, добре ілюструє, що навіть у досить близьких політичних союзників, якими в СНД є Україна та Молдова, можуть бути дуже серйозні проблеми, як тільки мова заходить про гроші.

Суть викладених Тарасюком пропозицій з придністровського врегулювання не розголошується. Відомо, однак, що він у Молдові бачився не лише з керівництвом республіки, а й з лідером Придністров’я Ігорем Смирновим, який став останнього часу частим гостем і в Києві. А відразу після візиту українського міністра в Кишиневі відбулася зустріч президента Молдови Петру Лучинського та Смирнова — очевидно, серед іншого на ній обговорювалися й українські пропозиції. Може бути, Києву й справді вдасться перебрати на себе роль головного миротворця — а там вже й до регіонального лідерства недалеко...

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати