Перейти до основного вмісту

Лукашенко незадоволений союзним будівництвом

02 листопада, 00:00

Президент Білорусі Олександр Лукашенко незадоволений ходом будівництва cоюзної держави з Росією та готується обговорювати з російським керівництвом майбутнє цього союзу. «Сьогодні ми переживаємо певний етап у cоюзному будівництві. Не скажу, що цей етап простий і, напевно, ви зауважили, що на найвищому рівні досі немає чіткого розуміння, що треба зробити завтра та до чого ми повинні прийти», — заявив О.Лукашенко, зустрічаючись у Мінську з губернатором Ставропольського краю РФ Олександром Черногоровим.

За словами глави держави, «сьогодні ми скотилися до того, що має йтися про економічну інтеграцію». «Якщо ставити так питання, то нам вистачить і митного союзу», — сказав білоруський президент. Він припустив, що запланована на найближчий час зустріч із президентом Росії «буде ґрунтовною». «Я готуюся до неї ґрунтовно, і доручив усім структурам проаналізувати всі наші угоди, вчинки та дії. Для того, щоб показати своєму колезі: отут ми домовлялися, й оце зробили, а це — не зробили», — заявив О.Лукашенко. Він також додав, що «цей аналіз буде переданий усім губернаторам Російської Федерації».

«Я категорично проти руйнування союзних відносин, украй неприпустимий розрив союзних домовленостей. Я проти, щоб ми під якийсь шумок вибудовували між нами кордони», — наголосив О.Лукашенко. У зв'язку з цим він зауважив: «Не розумію, нащо Росія вибудовує кордон із Білоруссю? Якщо в цьому стратегія Росії, то нам треба чесно сказати про це, щоб ми не опинилися перед фактом».

У цьому випадку «ми теж почнемо вибудовувати митний кордон, як він вибудований у вас, і протягом двох діб ви можете вивести на цей кордон прикордонні війська. Ми знаємо, що у вас усе готове до цього», — заявив президент Білорусі. Він зізнався, що не розуміє, чому в Росії заявляють про необхідність будівництва cоюзної держави, «і водночас чинять перешкоди на цьому шляху». «Виявляється, ми так завалили Росію цукром, що ви вже дихати не можете», — зазначив президент, уточнивши, що поставки білоруського цукру на російський ринок становлять усього 2—3%.

Лукашенко також порушив питання приватизації, на яку в Москві та Мінську дивляться по-різному. «Ми ніколи не ставили питання про внутрішню економічну політику Росії, ніколи не дорікали Росії в питаннях приватизації. Але водночас від вас чуємо, що це не подобається Білорусі. Ну, не хочемо ми продавати деяку державну власність», — констатував О.Лукашенко.

Разом із тим білоруський лідер зазначив, що «попри події в міждержавних відносинах, у нас більше позитивного». «Навіть ці зіткнення, суперечки — це визначення моменту істини. Ми завжди в цих суперечках знаходимо той шлях, яким повинні піти, щоб уникнути помилки в майбутньому», — сказав президент. За його словами, попри проблеми в союзному будівництві, «непохитне одне — наші відносини вже нікому не вдасться змінити. Нікому — ні Лукашенку, ні Путіну — це вже не під силу. Народи цього не сприймуть», — наголосив глава Білорусі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати