Перейти до основного вмісту

Лукашенко пообіцяв скрутити опозиції голови

Але навіщо йому для цього ядерна зброя?
27 лютого, 00:00

Поки Лукашенко лякав світ чужими ракетами, силові структури в Мінську залякували внутрішню опозицію. Опозиційний Центрвиборчком у четвер у повному складі було затримано і доставлено в міліцію «за порушення громадського порядку». Члени Центрвиборчкому в кафе обговорювали заходи з виборів, призначених опозицією на 16 травня. Вже в понеділок на них чекає суд за несанкціоновані збори. За білоруськими законами, на них чекає до 15 діб в’язниці, або штраф до $100.

У Білорусі посилюється натиск на опозицію. Так, двоє молодих членів Вільної профспілки в Гомелі, котрі несли профспілкові знамена, щоб випрати вдома, були затримані міліцією і покарані судом на три доби арешту за несанкціоновану ходу.

«Павло Климович і Руслан Бєланов, яким доручили випрати три прапори, були затримані міліцією в суботу ввечері, коли йшли додому, і покарані судом на три доби адміністративного арешту», — сказав «Дню» Сергій Гатальський, один із лідерів регіонального відділення Вільної профспілки.

Власті вважають, що Климович і Бєланов провели несанкціоновану ходу.

«Вони йшли з дискотеки пізно ввечері вдвох чи втрьох і розмахували знаменами. Нехай на цих знаменах немає нічого страшного, але є встановлений порядок», — пояснив «Дню» начальник управління правопорядку Гомельської області Андрій Гарков. Свідки ж стверджують, що знамена були згорнуті.

«Ми вважаємо, що власті чинять посилений тиск на опозицію, маючи намір залякати напередодні призначених виборів», — сказав Гатальський.

«Тільки-но ці діячі у вигляді різного роду шарецьких, грибів, шушкевичів і інших дійдуть до певного рівня, голову їм буде скручено протягом доби», — заявив Лукашенко на зборах вищих чиновників країни.

У Білорусі вже кілька чоловік отримало офіційне попередження Комітету державної безпеки про те, що організація президентських виборів буде розцінюватися як змова з метою перевороту.

Однак опозиція наполегливо стверджує, що п’ятирічні повноваження Олександра Лукашенка закінчуються 20 липня 1999 року, не визнаючи результатів референдуму, що продовжив його президентство до 2001 року.

Центрвиборчком і опозиційний парламент, підтримувані усіма демпартіями, продовжують формування виборчих структур. Захід поки офіційно не підтримав ініціативу, однак білоруси запрошуватимуть міжнародних спостерігачів, у тому числі з Організації безпеки та співробітництва в Європі. «Звісно, ми не зможемо реально обрати президента, але ми нагадаємо білорусам і всьому світу про те, що повноваження Олександра Лукашенка закінчилися», — сказав «Дню» Станіслав Богданкевич, співголова Об’єднаної громадянської партії.

Мінськ

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати