Може, лорд допоможе Україні визначитися, куди вона йде?
«Цей візит не пов'язано з балканською кризою», — зазначив «Дню» постійний представник України при Раді Європи Олександр Купчишин.
Найвірогідніше, югославська тема таки звучатиме на численних зустрічах Рассела- Джонстона з найвищими керівниками України, міністрами, парламентаріями. Було б навіть неприродно, якби чільний представник Ради Європи, відвідуючи європейську країну, не заговорив на тему, що хвилює чи не весь світ, але Європу — насамперед. За твердженням Купчишина, перший візит в Україну лорда планувався одразу після його обрання президентом ПАРЄ, — це було в січні цього року. Тобто це просто збіг обставин.
Візит Рассела-Джонстона недаремно є тривалим і насиченим. У президента ПАРЄ є про що вести мову з українською стороною. Київ пообіцяв, що до червня зробить суттєві кроки для виконання своїх зобов'язань перед Радою Європи, — часу залишилося небагато. Впродовж візиту лорд, по-перше, на власні очі побачить, що ж це за країна Україна, яка ніяк не може виконати обіцяне. По-друге, є надія, що після візиту високопоставленого чиновника РЄ і наші структури збагнуть, як краще усунути численні бар'єри на шляху України до Європи.
ДОСЬЄ «Дня»
Девід Рассел РАССЕЛ-ДЖОНСТОН, президент ПАРЄ
Народився 28 липня 1932 року. Закінчив Карбостську громадську школу, Вищу школу в Портрі, Единбурзький університет (спеціалізація — історія).
1958 року його приписано до Корпусу розвідки.
1961 року обрано до виконавчого органу Шотландської ліберальної партії, у 1970 — 1974 рр. він був головою цієї партії, у 1988 — 1994 рр. — головою Шотландських ліберальних демократів.
Двічі (1973 — 1975 рр. і 1976 — 1979 рр.) був членом Європейського парламенту, займав чільні посади в Західноєвропейському Союзі та Раді Європи. Неодноразово був доповідачем парламенту Британії, в т. ч. у 1989 — 1994 рр. — щодо відносин Схід — Захід, 1994 року — щодо Центральної та Східної Європи.
Дворянський титул рицаря отримав 1985 року, 1997 року став довічним лордом Об'єднаного Королівства.