НАТО звiтує перед ООН
Як стверджують речники НАТО, хоча в цілому рівень напруження у провінції продовжував знижуватись, ситуація по підтриманню безпеки залишається складною. У зв’язку з цим сили КФОР, до складу яких входять й українські миротворці, продовжують приділяти значну увагу питанням захисту етнічних меншин (приблизно 50% особового складу КФОР займаються питаннями безпеки), забезпечують постійну присутність в містах, де переважно проживає сербське населення, паралельно здійснюючи заходи щодо супроводження гуманітарних конвоїв та окремих громадян, патрулювання, конфіскації нелегальної зброї.
Торік підрозділи КФОР продовжували тісно співпрацювати з протимінними службами ООН. Спільно з Протимінним центром ООН та іншими організаціями цього профілю вирішено продовжити реалізацію програми протимінного навчання населення.
Основним завданням саперних підрозділів було знешкодження частин касетних бомб та очистка місць перетину кордону. Представники збройних сил Сербії передали представникам КФОР 607 планів закладення мін. Станом на грудень минулого року підрозділи КФОР очистили від мін 590 шкіл, знешкодили 6130 протипіхотних мін, 3481 протитанкову міну, 7408 частин касетних бомб. Продовжувався пошук незаконних сховищ зброї. В ході кампанії по знищенню конфіскованого озброєння силами КФОР ліквідовано 2053 одиницi зброї, 57 мін та вибухових пристроїв, 836 зразків амуніції. Представники КФОР на всіх рівнях продовжували надавати підтримку Місії ООН в Косово. 15 грудня минулого року було створено «Внутрішню адміністративну структуру Місії ООН у Косово», метою якої стало забезпечення участі представників всіх етнічних груп в процесі управління в Косово. Підрозділи КФОР також супроводжували представників Місії ООН до офісів, де здійснювалась реєстрація та забезпечення документами жителів провінції. У висновках звіту відзначається, що атаки проти етнічних меншин та можливість загострення міжетнічних конфліктів в окремих районах провінції й нині залишаються однією з основних проблем в Косово.