Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Нечесна політична атака»

Президент Південної Кореї заперечує звинувачення в причетності до корупції і відмовляється іти у відставку
22 листопада, 12:07
ФОТО REUTERS

У Південній Кореї не вщухають багатотисячні акції протесту з вимогою відставки президента Пак Кин Хе. Лідера країни обвинувачують у розкритті державної таємниці і залученні до управління країною її кращої подруги Чхве Сун Силь. Прокуратура Південної Кореї вимагає викликати на допит Пак Кин Хе.

Відповідно до конституції, прокуратура не може пред’явити кримінальні звинувачення чільному президентові, оскільки вона має недоторканість, проте відомство заявило про причетність Пак Кин Хе до корупційного скандалу.

Раніше прокуратура звинуватила помічницю президента Чхве Сун Силь у тому, що вона незаконно примушувала крупний бізнес вносити багатомільйонні пожертвування до двох пов’язаних з нею неурядових фондів — Mir і K-Sports.

Деякі ЗМІ стверджують, що через них були отримані кошти від 53 компаній на суму 80 млрд вон ($72 млн.). Частина їх нібито була використана Чхве Сун Cиль для покупки нерухомості за кордоном і оплати навчання доньки. Крім того, її звинувачують у шахрайстві при отриманні банківського кредиту в сумі 250 тисяч євро.

Південнокорейського лідера Пак Кин Хе підозрюють у тому, що вона дозволила своїй подрузі, з якою знайома понад 40 років, втручатися у державні справи: передавала їй важливу і секретну документацію, включаючи тексти своїх майбутніх виступів, і дозволяла вносити до них правки, безпосередньо впливаючи тим самим на політику і економіку країни. Повідомляється також, що Чхве Сун Силь, яка не мала жодного відношення до держслужби і допуску до держтаємниці, втручалася в кадрові призначення і роботу адміністрації президента.

20 листопада Чхве Сун Силь були пред’явлені офіційні звинувачення в зловживанні владою і перевищенні повноважень.

Тим часом опозиція Південної Кореї почала збір підписів за імпічмент президента Пак Кин Хе. «Президент Пак повинна піти якнайшвидше», — заявила журналістам керівник опозиційної Демократичної партії Чху Мі Е.

Скандал довкола президента Пак Кин Хе розгорівся після того, як журналісти одного з кабельних каналів знайшли в сміттєвому баку готелю планшет з секретними документами, серед яких були тексти промов президента. Пізніше президент зізналася, що в перші роки на посту радилася зі своєю подругою Чхве Сун Силь при підготовці до виступів, і принесла вибачення громадянам країни.

Після того, як стало відомо про історію з подругою президента, по країні прокотилася хвиля протестів, учасники яких вимагали відставки глави держави. Демонстранти заявляють, що Пак Кин Хе «не має навіть базових якостей для управління країною».

У відповідь на звинувачення в корупції глави держави адвокати президента заявляють, що прокурори «побудували будинок на фантазіях». Відомо, що навіть, давши згоду на співпрацю зі слідством, пані Пак не зустрічатиметься з прокурорами, а матиме справу зі спеціальною незалежною командою, яка незабаром розпочне розслідування.

Представник Пак Чжун Юн-кук заявив, що звинувачення прокурорів є «нечесною політичною атакою». За його словами, їхня справа є «картковим будиночком, побудованим на уяві і спекуляціях, які повністю ігнорують об’єктивні докази».

Пані Парк, рейтинг якої впав до 5%, двічі вибачилася по національному телебаченню, але не збирається подавати у відставку.

Громадяни Південної Кореї дуже сердито відреагували на оприлюднення таких фактів. Вперше після масштабних продемократичних демонстрацій 1980-х років на вулиці Сеула вийшла величезна кількість людей. За даними організаторів, четверту суботу поспіль на мітинг виходить майже півмільйона демонстрантів.

Поки незрозуміло, як завершиться ситуація з цим скандалом. Можна нагадати, до цього імпічмент президентові Кореї Ро Му Хену було винесено в березні 2014 року рішенням Національної асамблеї. Таким чином, згідно з Конституцією Південної Кореї, повноваження діючого президента, було припинено.

Тоді опозиція ухвалила рішення про імпічмент у зв’язку з порушенням ним передвиборного законодавства. Зокрема, Ро Му Хен публічно закликав виборців голосувати на майбутніх (в квітні) виборах за партію «Урі», що неможливе для нинішнього президента. Крім того, Ро Му Хен звинувачується в корупції.

Згідно з процедурою, після рішення парламенту постанова про імпічмент має бути передана до Конституційного суду. Для остаточної відправки чільного глави держави у відставку, необхідно схвалення шести з дев’яти суддів. Згідно з Конституцією, рішення має бути ухвалене протягом 180 днів. До того часу, доки Конституційний суд не винесе остаточну ухвалу, обов’язки президента виконує прем’єр-міністр країни.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати