Перейти до основного вмісту

Парламент обрав Герхарда Шрьодера канцлером

28 жовтня, 00:00

Здається, лише німцям могло спасти на думку хвилюватися з цього приводу. Але все ж дзвінки до радіо- і телекомпаній лунали: хто ж керуватиме нами в ніч з понеділка на вівторок? Виявилося, що й це питання педантично врегульоване законом: виконуючий обов’язки канцлера до вчорашніх 12 годин дня був тепер уже нагороджений президентом Романом Герцогом «Великим хрестом ордена «За заслуги» з лавровим вінком» Коль. До Коля з німців такий орден одержав лише Конрад Аденауер.

Як уже говорилося, вночі нічого екстраординарного не сталося... Але зате вдень!.. Спочатку новий парламент під проводом свіжоспеченого голови східнонімецького соціал-демократа Вольфганга Тірзе успішно обрав 351 голосом проти 287 Шрьодера канцлером. Першим привітав нового главу уряду Гельмут Коль. Після обіду Шрьодера в колі друзів та соратників президент ФРН Роман Герцог привів його до присяги. Учора ввечері присягнув і новий кабінет міністрів. На першому засіданні нового кабінету йшлося про втілення в життя наміченого.

Тим часом знаходиться все більше охочих покритикувати ті рішення, які записані в коаліційному договорі між правлячими партіями СДПН та «зелених». Позавчора і колишній кандидат у міністри економіки Йост Штольманн, який відмовився від свого поста практично в останній день, різко виступив проти програми нового уряду. Він переконаний, що правлячі партії не використали свій шанс зробити справді прорив у економіці та соціальній сфері. Фантастична, з великим відривом перемога соціал-демократів на виборах виливається в суму дрібних кроків, які не зможуть принести країні сподіваних змін на краще, заявив він.

Проте, за опитуванням громадської думки, СДПН нарощує свою перевагу над християнськими демократами (відповідно 42 і 35 відсотків прихильників).

З політичних досвідів нового бундестагу 14-го скликання на тлі роками відпрацьованої процедури перших засідань можна помітити хіба що — тепер вже закономірні — поразки ХДС/ХСС. Мало того, що Партія демократичного соціалізму (ПДС), котра як наступниця НДРівської СЄПН завжди була і залишається більмом в оці для партії Коля, виставила для відкриття засідань бундестагу свого старійшину, парламент до того ж відкинув пропозицію ХДС змінити регламент і не віддавати пост заступника голови парламенту Петрі Блесс, члену фракції ПДС. За Блесс проголосували не лише її товариші по партії, а й нині правляча «червоно-зелена» коаліція.

Успішно тривають і коаліційні переговори між СДПН та ПДС в землі Мекленбург—Передня Померанія. Все свідчить, що тут буде підписано коаліційну угоду між цими партіями, що дасть змогу колишнім комуністам уперше в новій історії Німеччини увійти до земельного уряду.

Лейпциг

№206 28.10.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати