Перейти до основного вмісту

Павел КОВАЛЬ: Є кілька юридичних розв’язань проблеми Тимошенко

10 квітня, 00:00

Голова делегації Європейського парламенту в Комітеті парламентської співпраці «ЄС — Україна» Павел КОВАЛЬ і його помічник Олександр Громбчевський у четвер відвідали колишнього прем’єр-міністра, лідера партії «Батьківщіна» Юлію Тимошенко в Качанівській колонії, а в п’ятницю євродепутат зустрівся з Юрієм Луценком у Лук’янівському СІЗО. Після зустрічі з Луценком пан Коваль навідався до представництва ЄС в Україні, де зустрівся з лідером Народного руху України Борисом Тарасюком і звідти вже відправився до аеропорту, щоб устигнути на літак до Варшави. Незважаючи такий щільний графік, він погодився відповісти на декілька запитань «Дня», поділитися враженнями від зустрічі з Тимошенко й Луценком і розповісти про їхнє бачення виходу з глухого кута, у якому опинилася українська влада, ув’язнивши лідерів опозиції.

— Не приховую, що ми говорили і про це. Щодо цього є різні думки. Якщо йдеться про дипломатів і політиків Європейського Союзу, а також політиків України, то це не має жодного сенсу, щоб я зустрічався з Юлією Тимошенко й Юрієм Луценком і пізніше публічно коментував це питання й робив із цього шоу.

Скажу лише те, що ці зустрічі зробили на мене величезне враження. Це були зустрічі з політиками, які навіть у складних ситуаціях говорять не лише про свої проблеми, а про українські справи, про права людини, про те, щоб Україна швидше йшла до Європи. Вони відчувають, що мають підтримку європейських політиків, які є політиками доброї волі й бажають Україні добра.

А що залежить від нас, то це можливість висловити думку щодо того, як можна вийти з цього глухого кута.

Тому я не хочу вдаватися в деталі стану їхнього здоров’я і дотичних правних аспектів, бо це не мало б жодного сенсу. Наприклад, Луценко просив, щоб питання його здоров’я не було предметом зустрічі.

Що ж до Юлії Тимошенко, то можу розповісти те, що я бачив. Я не лікар і тому можу лише сказати, що вона лежала нерухомо й підтвердила, що не може рухатися, а сидіти чи стояти може лише протягом дуже короткого часу.

Упродовж нашої зустрічі Тимошенко лежала нерухомо. Але вона була в гарному настрої, і ми нормально розмовляли про політику — як із людиною, яка все розуміє, яка зорієнтована й ухвалює рішення як учасник політичного процесу, що дуже важливо.

— Чи знає Тимошенко, що Німеччина пропонує прийняти її на лікування за умови її амністії з боку українського Президента, і як вона до цього ставиться: чи готова до такого варіанту?

— Не знаю, до якого конкретно варіанту вона готова. Але точно відомо одне — вона і Луценко потребують невідкладного лікування. І треба все зробити, щоб у них була така можливість.

— А як ви як євродепутат оцінюєте такі повідомлення, що проблему Тимошенко й Луценка можна розв’язати таким способом — амністувати їх і дозволити їм лікуватися за кордоном?

— На мою думку, існує чотири чи навіть п’ять юридичних можливостей розв’язання проблеми Тимошенко. Кому треба, я їх можу передати, але публічно коментувати не буду, бо це не має жодного сенсу. Треба допомогти всім сторонам. А найголовніше — можна допомогти тому, хто хоче, щоб йому допомогли. Але в будь-якому разі цю допомогу треба запропонувати. Я думаю, це справа дипломатів і політиків — показати, що існують можливості виходу з цього глухого кута. Але Юлія Тимошенко і Юрій Луценко розуміють, що нині це розглядають із політичного погляду. З іншої сторони політичного спору теж має бути бажання. І якщо воно буде, то напевне знайдеться розв’язання.

Я дуже радий, що мені вдалося зустрітися з Тимошенко й Луценком. Це була моя особиста ініціатива. Радий, що Генеральна прокуратура сприйняла мої аргументи і дала політичну згоду на ці зустрічі. Думаю, це було добре для України — показати, що, незважаючи на наявну ситуацію, існує можливість для представників ЄС передати послання надії, і ми сподіваємося, що з іншої сторони дістанемо таке саме послання надії.

— Ви говорите, що існує чотири юридичні шляхи розв’язання проблеми Тимошенко. А в інтерв’ю «Дню», опублікованому сьогодні, політолог Віктор Небоженко стверджує, що на сьогодні вже не існує юридичного рішення, а залишається лише політичне. Що скажете на це?

— Я можу точно сказати: існує чотири-п’ять юридичних розв’язань цієї проблеми, але для кожного з них потрібна політична воля.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати