Перейти до основного вмісту

Пірати знову захопили українських моряків?

13 серпня, 00:00

Щоправда, у Міжнародному бюро з судноплавства сповістили, що не мають інформації про викрадення британського судна. Заступник директора бюро заявив Бі-Бі-Сі, що в даному випадку може йтися про північно-корейське судно з грузинським екіпажем, захоплене в цьому районі два тижні тому.

14 січня цього року біля берегів Сомалі пірати захопили вантажне ліванське судно «Принцеса Сара», серед членів екіпажу якого були вісім українців. За корабель та екіпаж нападники вимагали $200 тисяч. За два тижні «Принцесу Сару» та її моряків звільнили. Апетити морських піратів, як, зокрема, доводять останнi випадки, стрімко зростають. Збільшуються також, щоправда набагато повільніше, масштаби їхньої діяльності. За перше півріччя поточного року Міжнародне бюро з судноплавства зареєструвало 171 випадок нападів на кораблі, що приблизно на 4% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Від рук піратів цього року загинуло шість чоловік, двадцять одного було поранено, 23 вважаються зниклими безвісти. До «небезпечних вод» зараховано узбережжя Індії, Бангладеш, а також південну акваторію Червоного моря, що омиває північ Сомалі. Міжнародне бюро з судноплавства не рекомендує капітанам підводити кораблі до сомалійського берега ближче, ніж на 100 морських миль. За останній місяць пiрати захопили три кораблi неподалік від Пунтленду. Як повідомляє АП, в одному з трьох випадків пірати досягли своєї мети — власник викраденого ними кіпрського судна сплатив за звільнення корабля й команди біля $400 тисяч.

КОЛИ ВЕРСТАВСЯ НОМЕР

Одразу, коли з’явилася інформація про затримання наших моряків, Посольство України в Єгипті звернулося до своїх колег із амбасади Великої Британії в Каїрі. Про це повідомив «Дню» радник Посольства України в Єгипті В’ячеслав ЛУЗІН . Отримати інформацію безпосередньо з Сомалі неможливо, оскільки всі дипломати були відкликані з Могадішо ще 1991 року після державного перевороту. Британські дипломати в Єгипті відповіли, що інформацією про захоплення корабля під прапором Великої Британії в територіальних водах Сомалі вони не володіють. Вчора опівдні українські дипломати звернулися за допомогою до посольства Сполученого Королівства в Кенії, де їм повідомили, що поширені відомості про захоплене піратами судно є сумнівними. Міністерство транспорту Великої Британії направило Посольству в Кенії звіт, в якому мовилося, що «жодної інформації про захоплення британського судна немає. Всі вони вчасно виходять на зв’язок». Таким чином, Лондон вважає повідомлення в ЗМІ неправильними. На запитання «Дня», чи взагалі працюють на британських суднах українські моряки, пан Лузін відповів ствердно. Український дипломат також зазначив, що вчора Українське посольство в Каїрі звернулося по допомогу до амбасади Ефіопії в Єгипті. Ефіопія має вихід до моря якраз через сомалійський автономний регіон Пунтленд, біля якого нібито й було захоплено судно. Однак будь-яку інформацію від ефіопів вдасться отримати тільки сьогодні, повідомили «Дню».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати