Про нас
«Другий із двох звітів, які були оприлюднені на засіданні Ради Безпеки ООН на цьому тижні, в яких ідеться про зв’язки у незаконній торгівлі діамантами та зброєю для африканських повстанців, акцентував увагу на тіньових торговцях. У розповіді Віктора Б (так його звуть експерти) — Віктора Анатолієвича Баута, який народився в 1967 році в Таджикикстані — йдеться про нове покоління перемитників, які керують цілими синдикатами, що дозволяли повстанським арміям обминати санкції ООН. Інколи перемитники діють за допомогою криміналітету або урядових лідерів, які слугували для них своєрідним захисним дахом. Обвинувальна сторона використала справу пана Баута, аби продемонструвати організаційну силу сучасних перемитників і брак ефективних міжнародних договорів або ж практики для їхнього перешкоджання. Україна, над якою теж нависла підозра у перемитництві, заявила експертам, що ніколи не мала подібних документальних підтверджень».
«Останні звинувачення щодо вбивства 31-річного журналіста Георгія Гонгадзе особливо занепокоїли урядовців Сполучених Штатів Америки, які воліють зображати Україну як потенційну модель пострадянської демократії. Держсекретар США Мадлен Олбрайт торік заявила, що Україна одна з чотирьох країн, яким Заходу слід допомогти, аби вони зробили остаточні кроки в напрямку до демократії. Сполучені Штати хочуть, аби Україна лишалася незалежною від Росії, але енергетично бідна держава все ще залежить від російського природного газу. Несплачені кошти за використаний Україною газ сягнули $1,5 млрд. Самопрезентація Кучми схожа на намір догодити Заходу: він каже, що є продемократичним, прореформістським і прозахідним. Натомість критики кажуть, що він відповідальний за порушення свободи слова в Україні, брудні президентські вибори і постійний промисловий спад».
«Російський президент Володимир Путін і ще 10 глав колишніх радянських держав зустрічалися на початку цього місяця в Мінську, аби підписати основні документи зі створення Антитерористичного Центру СНД. Ця подія виявила глибокі побоювання серед половини країн СНД щодо намірів Путіна протиснути таку ініціативу. Прозахідні країни групи ГУУАМ — Грузія, Україна, Узбекистан, Азербайджан та Молдова — відзначили серйозні застереження, не щодо меж тероризму, а стосовно їхнього потенційно неправильного визначення Кремлем, який керуватиметься передусім власними інтересами. Більшість країн СНД усвідомлюють, що московське визначення антитерористичних операцій фундаментально різниться від західної концепції та практики. Команда Путіна використовує звинувачення в «тероризмі» вибірково і умовно, так, як їй можуть продиктувати власні інтереси. Україна, Грузія, Узбекистан та Азербайджан висловили занепокоєння щодо можливих наслідків, що їхня участь у діяльності Центру є предметом відповідного національного законодавства і національних інтересів. Будучи життєво зацікавленими в перешкоджаннi тероризму, ці країни розгледіли або прямо відчули вплив неправильного вживання антитерористичних закликів. Тому вони віддають перевагу допомозi більш просунутого в цьому плані Заходу і визнанню законними міжнародних організацій із боротьби з тероризмом».