Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Про нас

23 вересня, 00:00

«Росія та Україна перебувають на порозі подальшого погіршення відносин через погрозу Москви запровадити високе мито на імпорт стальних українських труб у зв’язку з початком антидемпінгового розслідування. Запровадження мита на сталь Росією може завдати сильного удару по українській трубній промисловості, яка є здебільшого орієнтованою на експорт. Майже 70 відсотків стальних труб Росія імпортує з України. Мито також завдасть удару Віктору Пінчуку, котрий котролює більшість української трубної індустрії. Росія стверджує, якщо мито буде запроваджено, то з метою захистити національну промисловість від дешевих українських труб. Пінчук переконаний, що причина російського розслідування пов’язана із зростанням видобутку нафти, внаслідок чого у російської нафтової галузі зріс попит на труби. Українські аналітики вважають, що внаслідок запровадження мита виростуть ціни на українську продукцію і російські виробники труб зможуть підвищити свої ціни, не втрачаючи долі ринку дешевшим українським виробникам. «Головна причина розслідування є економічна, але політики розігруватимуть це як політичну карту», — сказав Пінчук.

«Файненшл таймс», 18 вересня

«Мені соромно від того, що люди моєї країни змушені робити, щоб вижити», — каже молода безробітна українська вчителька Світлана. 27-річна дівчина торгує разом із своїм чоловіком у пошарпаному готелі, який здає номер на ніч за $2,5, неподалік автобусної станції в Перемишлі, що на кордоні Польщі з Україною. Як більшість українців, Свiтлана підробляє на життя, торгуючи на прикордонних базарах, які виросли, мов гриби, вздовж Східної Європи після падіння Берлінської стіни. Ніхто не знає справжніх обсягів «базарної економіки», але економісти підрахували, що посилення прикордонного режиму коштуватиме польській стороні 140 тисяч робочих місць, і можливо ще більше українській. Свiтлана каже, що їй кілька разів відмовляли в перетині кордону, хоча вона легально торгує дешевим жіночим одягом і кросівками. Вона каже, що її штовхали й завдали синяків одягнені в маски і озброєні автоматами польські прикордонники, що постійно роблять рейди у місцеві готелі, вибиваючи двері у пошуках нелегальних іммігрантів і перемитників контрабандних сигарет і алкоголю. «Раніше вони нас не турбували, а тепер знущаються над нами», — розповідає Свiтлана. «Я не можу купити достатьньо їжі для моєї сім’ї», — каже Роман Тимофію, який покинув роботу з місячною платнею $28 доларів і продає українські іграшки в Перемишлі. Багато хто перетинає кордон із контрабандою — дешевою українською горілкою чи сигаретами, які вони ховають під мішкуватим селянським одягом. Відомі як «комахи», більшість із дрібних тимчасових контрабандистів жінки. Щодня майже 3 тисячі і досі перетинають піший контрольний пункт у Перемишлі і здають свій крам польському ділерові неподалік кордону за невеликий, але швидкий прибуток.

«Ньюсвік», 18 вересня

«Що ж до головної стратегічної мети Києва — вступу до ЄС, то у заяві саміту (Україна — ЄС, який пройшов 14—15 вересня у Парижі) багато сказано про пріоритетні напрями співробітництва між Україною та Євросоюзом, але нічого не йдеться про можливість України хоча б у віддаленому майбутньому стати кандидатом ЄС. Жодного слова про це й у статті Хав’єра Солани (у статті, надрукованій у «Дзеркалі тижня). На те, що двері для Києва в перспективі можуть бути прочинені, натякають лише слова Жака Ширака: «Потрібно рухатися поетапно, що ж до іншого, то не будемо випережати події».

«Незалежна газета», 20 вересня

Підготував Микола СІРУК, «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати