Про нас
Віктор Ющенко, який прийшов до влади завдяки обіцянкам викоренити корупцію і провести в Україні економічні реформи, так повільно просувається вперед, що іноземні інвестори стороняться України, а економічне зростання там дуже уповільнюється. Аналітики говорять про те, що така затримка є результатом внутрішньої боротьби у владі і недостатньої кількості компетентних фахівців у органах державного управління і в судах. Тепер, коли президентські повноваження відповідно до нових поправок до Конституції у вересні повинні бути урізані, коли в березні очікується проведення нових виборів в український парламент, ті, хто сподівався на створення на території України вільного ринку за зразком європейського, побоюються, що в Ющенка залишилося дуже мало часу, щоб вплинути на процеси, що відбуваються.
США, 28 липня
Гасло реприватизації, висунене новою українською владою, що стурбувало інвесторів, які вважають за краще поки не ризикувати грошима в Україні, було позитивно сприйняте населенням, яке ненавидить мільярдерів, що зробили собі багатство за десять-п’ятнадцять років, що минули після краху комунізму і яке вважає багатих людей злодіями, що вкрали суспільне надбання. Однак виборці радіють проблемам багатих лише доти, доки у господаря не починають відбирати підприємство, на якому вони самі працюють...
Німеччина, 25 липня
У момент, коли оптимізм помаранчевої революції стає більш приглушеним, багато хто з українців починає вважати, що, можливо, влада в їхнiй країні просто перейшла від прорадянської олігархії колишнього президента Леоніда Кучми до нової еліти. Як на ілюстрацію цієї точки зору, посилаються на сина Президента.... Вибух обурення стався незабаром після аналогічного висловлювання на адресу Євгенії Тимошенко, що дістала освіту в Лондонській школі економіки, дочки українського прем’єр-міністра.
Великобританія, 27 липня
В Україні знову рвуться снаряди. Ввечері 23 липня на складі боєприпасів під селом Новобогданівка виникла пожежа, яка тривала понад 5 годин... Пожежа на складах боєприпасів у Новобогданівці відбувається вже вдруге. Уперше там запалало в травні 2004 року, пожежа тривала понад тиждень... Прокуратура оцінила збиток від НП в $1 млрд. Тогочасний міністр оборони Євген Марчук припустив, що інцидент міг бути викликаний «навмисними діями». За його словами, одна з київських фірм мала великий борг перед базою за незавершену утилізацію боєприпасів. 6 травня цього року сталася пожежа на складі недалеко від села Цвітоха, в 22 км від Хмельницької АЕС... В Україні зберігається близько 2,5 млн. тонн боєприпасів... Як заявляв раніше Борис Андресюк, заступник голови комітету Ради нацбезпеки і оборони, половина боєприпасів «перебуває під відкритим небом, а державна програма з утилізації боєприпасів спланована так, що після нас хоч потоп».
Росія, 26 липня
Якщо офіційно нове українське керівництво не має наміру виганяти Росію з Криму до закінчення договору про оренду, то за лаштунками точиться жорстока боротьба за військово-морську базу... Навесні вибухнув скандал, коли російські десантники на парашутах висадилися поблизу міста Феодосія. Крім того, російський гарнізон не допускає українських екологічних інспекторів до своїх важливих об’єктів... Україні важко домогтися дострокового виведення російської бази, хіба що їй вдасться, щоб Росія сама цього захотіла. Над цим Київ зараз якраз і працює. Борис Тарасюк, новий, прозахідний, міністр закордонних справ, хоче вимагати від Росії набагато більше грошей... Український уряд... усіма силами прагне прискорити вступ країни до НАТО... Але от тільки для Росії присутність Чорноморського флоту на українській території є якраз заставою того, щоб не допустити вступу України до Альянсу. Розраховувати на допомогу Брюсселя тут Києву не доводиться. Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер неодноразово заявляв, що суперечка з приводу Чорноморського флоту є виключно двосторонньою справою України та Росії.
Німеччина, 26 липня
Випуск газети №:
№137, (2005)Рубрика
День Планети