Про нас
«Українська політична криза поглибилася у четвер, коли підтримка парламентом Президента Леоніда Кучми ослабла услід за арештом відомого бізнесмена. Прибічники Кучми відстрочили плани із формування офіційної більшості по тому, як п’ятеро депутатів залишили прокучмівський табір. Один із відступників, Володимир Сівкович, сказав, що його побили чоловіки в простому одязі у суботу вночі. Перед тим поліція прибула і арештувала Костянтина Григоришина, російського бізнесмена з великими інвестиціями в українському енергетичному, металургійному та машинобудівельному секторах. Речник МВС України заявив, що Григоришина арештовано за носіння незареєстрованої зброї. Сівкович наполягає, що зброю підкинули. Парламент проголосував за створення комісії із розслідування інциденту».
«Іранський президент Хатамі заявив, що Іран готовий до співпраці з Україною у відбудові Афганістану. Він наголосив, що необхідні зусилля, аби Сполучені Штати прислухалися до громадської думки за мирне вирішення іракської проблеми. Він додав, що загальна метушня довкола Іраку не повинна відвертати уваги від пригніченого палестинського народу. У свою чергу, Кучма привітав розширення співпраці між Києвом та Тегераном. Він заявив, що міжнародні кризи повинні вирішуватися в рамках ООН. Він підкреслив важливість діалогу цивілізацій у сучасному світі. Візит Хатамі до Києва відбувся на запрошення Леоніда Кучми».
«Без гучних слів Польща займає керівну роль в Європі, спонукаючи своїх східних сусідів до політичного діалогу і зближуючи їх із НАТО та Європейським Союзом. Польща сподівається підтримувати хороші відносини з колишніми радянськими країнами. Данія, яка нині утримує президентство в ЄС, звернулася до Польщі підготувати документ щодо майбутніх відносин ЄС із країнами на Сході. Утім, суть польської позиції уже продемонстрована в Бельведерському палаці Александра Квасневського, де упродовж двох днів відбувалася конфереція щодо майбутнього України в Європі. Україна перебуває під хмарами міжнародної ганьби унаслідок відомостей, нібито Київ продав радарну систему Іраку. Польща сподівається, що її дипломатична опіка в регіоні допоможе зближенню Варшави з ЄС, хоч багато хто звертає увагу на слабкість цієї країни у підготовці до членства. Варшава непокоїться, що заклопотаність ЄС щодо розширення і відносин з Росією може ізолювати країни- нечлени — Україну та Білорусь. «Пам’ятаєте Горбі-манію? Зараз ми маємо справу з Путіноманією», — говорить Богдан Горальчик, радник міністра закордонних справ Польщі».
«Візит Леоніда Кучми у Варшаву розцінюється як перший крок назустріч опозиції. Квасневський уже не один тиждень намагається посадити за один стіл Кучму і представників демократично орієнтованої опозиції. Ще минулого тижня Кучма відхилив посередницькі спроби, називаючи їх «втручанням у внітрішні справи». Польща виступає за зближення України із Заходом і бачить себе адвокатом колишньої радянської респубіки в західних інститутах. Поїздка Кучми до Варшави була розінена як спроба прорвати ізоляцію з боку Заходу».
Випуск газети №:
№191, (2002)Рубрика
День Планети