Про особливості залучення німецького бізнесу
Яценюк анонсував конференцію щодо реформ, яка відбудеться в Києві, а Меркель — інвестиційну в Берліні![](/sites/default/files/main/articles/03042015/3merkel2.jpg)
Дводенний візит прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка в Берлін, і його переговори з вищим німецьким керівництвом, виступ перед німецьким бізнесом завершився незвичним результатом. Окрім підписання меморандуму про спільні наміри урядів України та Німеччини для одержання кредиту на суму 500 млн. євро їхні керівники ... обмінялися конференціями.
З одного боку, позавчора на спільній прес-конференції з німецьким канцлером Ангелою Меркель у Берліні український прем’єр анонсував Міжнародну конференція щодо підтримки реформ в Україні, заплановану на 28 квітня у Києві, у рамках якої уряд України презентуватиме свої подальші кроки.
З цього приводу на своїй сторінці у Facebook Яценюк, зокрема наголосив: «Ми відзвітуємо про ті складні, але правильні реформи, які проведені в Україні. Для того, щоби наші міжнародні партнери побачили, що це нова Україна, це нові підходи, і це ті правила, які поділяє європейський світ, і які дозволять залучити інвестора і показати, що в Україні нарешті почали боротися з корупцією, змінили податкові правила, навели податкову і фіскальну дисципліну, що Україна крок за кроком рухається до Європейського Союзу не на словах, а в конкретних справах, в тому числі через прийняття і виконання законів».
З іншого боку, Меркель разом з німецьким бізнесом виступила з ініціативою проведення інвестиційної конференції у Берліні. Канцлер зазначила на прес-конференції, що побачила «значні реформістські кроки» в Україні та зауважила, що мінські угоди не виконуються у повному обсязі. Разом з тим вона додала, що це збільшує вірогідність іноземних інвестицій в українську економіку. Канцлер також пообіцяла Україні подальшу допомогу Німеччини у процесі економічної й політичної трансформації.
Напередодні у своєму виступі перед Східноєвропейською асоціацією німецької економіки Арсеній Яценюк закликав інвестувати в Україну. «Очікуємо, що німецький бізнес буде запрошений до участі в цій програмі, адже із цих коштів 200 млн. євро буде спрямовано до державного бюджету, а 300 млн. євро піде на інфраструктурні та економічні проекти», — заявив голова уряду. На думку прем’єра, основною перешкодою для міжнародних інвестицій в Україну є ризики, пов’язані з російською агресією.
«ВАЖЛИВО, ЩОБ СПОЧАТКУ БУЛО ДОТРИМАНО ДОМОВЛЕНОСТЕЙ МІНСЬКА-2»
Д-р Райнер ЛIНДНЕР, виконавчий директор Східного комітету німецької економіки, Берлін:
— Візит українського прем’єра був дуже важливим, оскільки відбувався на тлі важкого економічного стану України. І його метою були не так зустрічі прем’єр-міністра з політичним керівництвом Німеччини, як зустрічі з представниками бізнесу, який цікавиться тим, як далі розвиватиметься економічна ситуація в Україні.
Враховуючи існуючу важку інвестиційну кризу, дуже важливим є проведення Міжнародної конференції з підтримки реформ в Україні, яку заплановано на 28 квітня, а також інвестиційний форум у Берліні, який запропонувала провести Меркель, погодивши цю ініціативу з німецьким бізнесом.
Ми дуже раді, що Яценюк позитивно прийняв цю пропозицію федерального уряду і німецького бізнесу. Цей форум планується провести в Берліні на початку липня, а восени, скоріше за все, знову в Києві.
Мета інвестиційного форуму полягає в тому, щоб інвестори, у тому числі німецькі бізнесмени дізналися про плани реформ українського уряду і можливості, тут — безпосередньо в Німеччині.
Звичайно, на інвестиційний клімат в Україні сильно впливає політичне становище, ситуація на сході країни. Німецький бізнес чекає на повне виконання Мінської угоди. І лишень тоді, коли насправді замовкне зброя, тоді інвестори розглядатимуть нові можливості інвестувати в Україну. Дуже важливо, щоб спочатку виконувався Мінськ-2. І на тлі цього можна говорити про нові інвестиції, а також про те, що компанії, які вже працюють в Україні, там і залишаться.