Перейти до основного вмісту

Ракетна аргументація

Пакистан випробовує ракети і міжнародне терпіння
28 травня, 00:00

Цими вихідними в Пакистані було проведено два ракетних випробування. Перше тестування відбулося в суботу, коли Пакистан запустив балістичну ракету середнього радіуса дії «Гаурі». Друга — ракета малої дальності «Газнаві» — була випробувана в неділю. Саме вона, за оцінками фахівців, здатна нести ядерну боєголовку. У цілому серія ракетних запусків триватиме до сьогодні. Як повідомило «Пакистанське агентство новин», в останній день тестувань очікується ще один, третій, запуск. В Ісламабаді переконують, що ці випробування ніяк не пов’язані з нинішньою кризою в індійсько-пакистанських відносинах. Хоч, судячи з багатьох заяв пакистанських політиків, зв’язок очевидний. Президент США Джордж Буш, на чию підтримку пакистанці розраховують найбільше, висловив занепокоєння останніми випробуваннями. Він наголосив, що ліпше б Пакистан відзвітував про результати боротьби з ісламськими бойовиками, аніж займався несвоєчасною демонстрацією ракетних можливостей. В Ісламабаді на заяву лідера США образилася, нагадавши, що Вашингтон не піддав такій самій критиці аналогічні випробування індійців на початку цього року.

В Індії між тим удають, що до ракетних вправ пакистанців ставляться абсолютно спокійно. Правда, в неділю індійський прем’єр-міністр Атал Біхарі Ваджпаї в екстренному порядку зустрівся зi своїми міністрами оборони та закордонних справ, що дало підставу твердити пакистанським мас-медіа, буцім індійське керівництво запанікувало. Експерти побоюються, що пакистанські тестування можуть спровокувати адекватні кроки в Індії. Двом країнам-суперницям не звикати до хизування військовою потужністю. Три роки тому, коли Індія провела ядерні випробування, услід за нею це ж зробив і Пакистан. До речі, ракетну аргументацію полюбляють чимало й інших країн. Іран тільки на минулому тижні провів до п’яти запусків балістичних ракет. У іранських та пакистанських випробуваннях, до речі, простежується один досить цікавий спільний факт. Пакистанський президент Первез Мушарраф на минулому тижні зустрівся з міністром закордонних справ Кемалем Харразі. Чи не торкалися вони, часом, і питання ракет?

Реакції України на випробування ракет і в Пакистані, і в Ірані поки що не було. Обережність, з якою підходить Київ до кашмірського питання цілком зрозуміла — через тісні відносини України та Пакистану у військово-технічній сфері. До речі, в кінці червня в Ісламабаді має відбутися зустріч керівників Пакистану, Афганістану та Туркменістану, на якій йтиметься про будівництво газової труби через ці держави. Туркменський лідер Сапармурат Ніязов запросив на ісламабадську конференцію Леоніда Кучму. Зважаючи на напруженість у регіоні, а також на те, що візити до Пакистану відкладалися раніше й через менш поважні причини, сумнівно, що Президент скористається запрошенням. Якщо ж поїде, то навряд чи Індія оцінить таку поїздку з особливою радістю.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати