Самозахист
Ірано-іракський кордон є найбільш напруженим місцем служби українських миротворців
Український солдат застрелив одного іракця, який не виконав вимогу зупинитися на контрольно-пропускному посту. Іншого іракця було поранено.
Учора в прес-службі Міноборони України підтвердили, що невідомі намагалися без дозволу перетнути ірано-іракський кордон в районі поста. Саме тому український патрульний застосував зброю, повідомили в оборонному відомстві. Представники Міністерства також поінформували, що найнебезпечнішим районом патрулювання українських миротворців залишається ділянка кордону між Іраном та Іраком, звідки під виглядом мігрантів намагаються проникнути терористи. Такий випадок і стався минулої суботи, коли попри вимогу зупинитися водій автобуса намагався наїхати на українського вояка. У Міноборони зазначили, що українець діяв «згідно з інструкцією». Відомо також, що ніхто з українських миротворців не постраждав. За фактом останнього інциденту командування 5-ї окремої механізованої бригади Збройних сил України розпочало спільно з іракською поліцією розслідування. Його попередній висновок виправдовує дії українського патруля. Напередодні на цьому ж наголошували й представники Польщі, в зоні відповідальності якої перебувають українські вояки. Речник польського війська майор Анджей В’ятровський повідомив, що «водій збільшив швидкість і, вочевидь, спрямував автомобіль на українського солдата, життя вояка опинилося під загрозою». Бі-Бі-Сі зазначило, що це перший подібний випадок для українських миротворців. Нагадаємо, американське командування минулого тижня передало під контроль українським силам провінцію Васіт для підтримання безпеки.
У цілому ситуація в Іраку й надалі залишається нестабільною. Зокрема, в Багдаді були поранені двоє американських вояків, коли їхній автомобіль був підірваний на мосту через ріку Тигр. Вихідними президент Сполучених Штатів Джордж Буш під час телезвернення пообіцяв американцям зробити все необхідне для відновлення порядку в Іраку. Водночас він попрохав Конгрес виділити для цього $87 млрд. За словами Буша, його адміністрація ставить собі за мету знищити терористів, отримати підтримку інших країн для формування в Іраку вільного суспільства й допомогти іракцям у прийнятті відповідальності за свій захист і майбутнє. Виступ Буша пролунав у не найкращий час, оскільки на президента всередині країни чиниться дедалі більший тиск — відчувається наближення виборів. Експерти відзначають, що рейтинги американського лідера скотилися до 53% — приблизно до такого рівня, на якому він знаходився напередодні 11 вересня. Опитування «Ей-Бі-Сі Ньюз» показує, що ставлення суспільства до американської участі в справах Іраку перебуває нині на рівні значно нижчому, ніж чотири місяці тому. Підтримка дій Джорджа Буша в Іраку тепер становить 56% замість 75% у квітні.
Коментуючи виступ Буша, претендент на місце кандидата в президента від демократів Говард Дін заявив, що 15-хвилинна промова не виправдовує 15-ти місяців, упродовж яких американський народ вводили в оману стосовно того, навіщо потрібна війна проти Іраку.