Суть не в словах...
Політика «і нашим, і вашим», яка до епохи Тарасюка звалася багатовекторною зовнішньою політикою, вже набридла потенційним доброзичливцям і на Заході, й на Сході. Визначення вищим керівництвом України головних, основних та інших стратегічних партнерів іноді вже сприймаються зарубіжною дипломатією з відвертою іронією.
Можливо, саме ці пережитки радянської свідомості призвели до того, що практично жодна з українських ініціатив в ООН за останні роки не мала успіху — чи то висловлена Президентом Кучмою ідея створення ради економічної безпеки, яка б опікувалася проблемами країн із перехідною економікою, чи то спроба домогтися відшкодування втрат від участі в міжнародних санкціях проти Югославії (які оцінюються в $4 млрд). Діяльність Геннадія Удовенка на посту голови сесії Генеральної асамблеї ООН не призвела до докорінної реформи Ради Безпеки — клубу, де вершаться долі світу, на що так сподівалися в Києві. Йому не вдалося переконати, що Німеччина та Японія стали гідними кандидатами до цього клубу.
Тепер перед Україною стоїть завдання — домогтися входження до Ради Безпеки ООН за ротацією, що неможливо без підтримки цілої низки впливових держав, інтереси яких можуть бути радикально протилежними. Маневрування за старими схемами й загадкові висловлювання вищого керівництва України разом із цілком можливим поглибленням внутрішньої кризи можуть знову ні до чого не призвести...
№180 22.09.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»