Ташкент отямлюється від шоку
Серед інших версій теракту називають відповідь певних сил Таджикистану на політику узбецького лідера щодо цієї держави, реакцію Москви на заяву Ташкента про вихід із Договору про колективну безпеку країн СНД. Від вибухів у Ташкенті загинуло 13 чоловік, 128 — поранено, із них 83 доставлено в лікарню.
Ташкент, незважаючи на шок його мешканців, вже наступного після теракту дня виглядав як звичайно — картину міняють лише пошкоджені будинки та посилені патрулі. Паніки, як зазначили місцеві жителі кореспонденту «Дня» в телефонній розмові, в місті немає.
Карімов вважає: мета терористів полягала в тому, щоб порушити мир і спокій в Узбекистані, посіяти страх і тривогу в душах людей, примусити їх засумніватися в правильності нинішньої політики. Президент пообіцяв обов’язково знайти терористів і відтяти їм руки — за свідченнями узбеків, зазвичай він свого слова дотримується. Працюють декілька оперативно-слідчих груп, остаточну версію теракту буде названо пізніше... Сам Карімов назвав кривавий інцидент замахом на своє життя, але, здається, терористи мислили масштабніше й хотіли залякати простих людей — вибухи біля кінотеатру, на місці молодіжної тусовки це засвідчили.
Як сказав «Дню» ташкентський журналіст, після вибухів люди підтримують Карімова ще більше. Тож задум знищити або ж похитнути віру в «батька нації» не вдався. Нині Ташкент заліковує рани — всім його мешканцям, вікна будинків яких постраждали від вибухів, власті виділили нове скло. Розшук терористів став завданням номер один — складено фотороботи підозрюваних, всі кордони країни перекрито. Президент Парламентської Асамблеї ОБСЄ Хеллі Дейн, яка перебувала з візитом в узбецькій столиці, заявила, що п’ятьох підозрюваних у терактах вже затримано, але Мін’юст країни не підтвердив цю інформацію.