Тероризм дотягнувся і до нас…
Так вважають у Кримському державному авіапідприємстві, чий вертоліт було нещодавно збито в Абхазії![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20011011/4184-3-2.jpg)
— Вікторе Миколайовичу, що вам відомо про цей інцидент? Як усе це сталося?
— Обставини катастрофи ще уточнюються спеціальною комісією, але вони вже зараз свідчать про чисто терористичний характер дій: наш Мі-8, що летів на невеликій висоті та мав усі розпізнавальні знаки місії ООН, було збито двома тепловими ракетами. Першою ракетою вертолiт було підбито, і екіпаж намагався його посадити, щоб врятувати людей. Але друга ракета довершила злочинний задум бандитів — загинули не тільки дипломати та їхній перекладач, але й кращий екіпаж нашого підприємства…
— Розкажіть про цих людей.
— Загинули командир екіпажу Олександр Бєлогривов 1959 року народження, другий пілот Андрій Шергін 1975 року народження, бортмеханік Геннадій Полежай, 1958 року народження. У всіх в Криму залишилися сім’ї та діти. Командир вертольота мав наліт понад 6300 годин, другий пілот — 655 годин, бортмеханік понад 4600 годин. Це був дуже досвідчений екіпаж, який тільки нещодавно вилетів туди і змінив попередній екіпаж. Тіла будуть доставлені у Сімферополь, і похорони відбудуться у нас. На машинах, що обслуговуюють місію ООН, наші люди працюють позмінно. Відбулося вже кілька змін — ми міняємо людей у таких рейсах кожні три-чотири місяці. Наших співробітників включено до комісії від України, яка зараз розслідує інцидент, внаслідок її роботи у нас буде повна інформація, а поки я знаю не багато.
Загалом місію ООН ми обслуговуємо нашими машинами вже більше трьох років. За цей час траплялося різне, у тому числі були й обстріли наших машин, і ми сприймали це, як реальну загрозу, однак справа ще не дійшла до цілеспрямованого ураження вертольотів з міжнародними місіями. Це свідчить про те, що тероризм вже дотягнувся і до нас, тому сьогодні ніхто не може бути байдужим до тієї світової боротьби, яка розгорнулася з тероризмом.
ДО РЕЧI
Президент Грузії Едуард Шеварднадзе у телефонній розмові з Президентом України Леонідом Кучмою запевнив, що буде проведено детальне розслідування катастрофи вертольота місії ООН в Грузії, в якій загинули три українськi члени екіпажу. У телефонній розмові, що відбулася у вівторок, Шеварднадзе висловив Кучмі свої співчуття у зв’язку із загибеллю українських громадян в Кодорській ущелині (Абхазія), повідомило управління інформації і зв’язків з громадськістю адміністрації Президента України. Розмова також торкнулася стану і перспектив двосторонніх відносин між Україною і Грузією.
Прес-секретар президента Грузії Каха Імнадзе вважає, що обвинувачення грузинської сторони, що прозвучали у зв’язку з цією трагедією, «є провокаційними і шкодять суверенітету Грузії». Він заявив, що вертоліт військових спостерігачів ООН зазнав катастрофи на території Абхазії, яка не контролюється грузинською стороною, поблизу постів російських миротворчих сил та абхазьких формувань. За його словами, «якщо йдеться про покладання відповідальності за цей інцидент, то насамперед її треба покладати саме на ці сторони». Прес-секретар також зазначив, що «краще дочекатися завершення розслідування причин трагедії і лише після цього висувати обвинувачення». Раніше міністр оборони Росії Сергій Іванов у вівторок звинуватив грузинські власті у нездатності врегулювати ситуацію у Кодорській ущелині Абхазії, де діють великі бандформування. «Зараз стає абсолютно очевидним, що або грузинське керівництво не контролює ситуацію на своїй території, або маніпулює терористами у своїх цілях», — заявив Іванов журналістам.