Перейти до основного вмісту

«Це не процес, а знущання»

Російський суд не визнав за Савченко дипломатичний імунітет
06 травня, 18:51
ФОТО REUTERS

Басманний суд Москви відмовився відпустити вчора українську льотчицю Надію Савченко на сесію Парламентської асамблеї Ради Європи. «Суд постановив у задоволенні скарги адвокатів Надії Савченко відмовити», — заявив суддя Артур Карпов.

Звинувачення наполягало на тому, що Савченко не володіє імунітетом ПАРЄ, оскільки була обрана делегатом після скоєння осудного нею злочину, передала Бі-Бі-Сі. Дивним виглядають і заяви суду про те, що бойовики відпустили Савченко й вона сама вирушила до Росії, замість того, щоб повернутися до Києва.

Тим часом, адвокати українки надали документи, які підтверджують її дипломатичний імунітет. «Комітет з регламенту ПАРЄ зазначив, що імунітет Савченко абсолютний, він не має ознак функціональності. У документі йдеться, що пані Савченко не може підлягати затриманню й кримінальному переслідуванню», — заявив під час суду один з її адвокатів Ілля Новіков.

Відразу після першого засідання у справі Надії Савченко, відбулося й друге. На ньому розглядалося продовження арешту Савченко. «Хочуть продовжити арешт Савченко до 30 червня 2015», — написав у своєму Twitter адвокат українки Марк Фейгін. Пізніше він також додав, що Надія «сильно перенервувала через мої сперечання із суддею, ну і ось погано їй стало».

Народний депутат від «Батьківщини» Олексій Рябчин теж був присутній на суді. «Це не процес, а знущання. Всі клопотання захисту відхилені, Наді стало погано, суддя 5 хвилин із посмішкою вирішувала, чи викликати «швидку» чи ні», — поділився він враженнями у соцмережі Twitter.

Напередодні Вашингтон вчергове закликав Росію «негайно звільнити Надію Савченко й решту українських заручників». «Ми знову висловлюємо серйозну стурбованість у зв’язку з поводженням із нею й утриманням її під вартою, а також повідомленнями про її важкий стан здоров’я, поки вона залишається в заручниках російської влади», — сказав офіційний представник американського держдепартаменту Джефф Ратке.

У свою чергу, Міністерство закордонних справ України відзначило, що рішення Москви продовжити арешт Надії Савченко, «виходить за елементарні межі моралі, гуманності й справедливості». «Він є черговим свідченням браку будь-яких доказів на підтвердження абсурдних і безпідставних звинувачень проти Надії», — йдеться в документі, поширеному українським МЗС.

Нагадаємо, що Надія Савченко не єдина українка, яка незаконно утримується в Росії. 11 травня в кінотеатрі «Ліра» відбудеться вечір солідарності з українським режисером Олегом Сенцовим, викраденим співробітниками ФСБ Росії в травні 2014 року. Спочатку покажуть  фрагменти документального фільму «Звільнити Олега Сенцова» режисерів Аскольда Курова та Андрія Литвиненка, потім планується скайп-конференція із сестрою  Сенцова Наталією Каплан і  режисером Аскольдом Куровим. Метою акції є збір коштів для родини режисера й привертання уваги  до  руху  громадських активістів і кінематографістів, що виступають із вимогами звільнити Олега Сенцова.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати