Перейти до основного вмісту

У турецьких «танкових» перегонах нiмецький «Леопард» виривається вперед?

02 лютого, 00:00

Танковий тендер, який оголосила Анкара, має завершитися чи не найбільшим збройовим контрактом 2000 року. Його вартість коливається від $2 до 4 млрд. З 11 країн, що попередньо боролися за це замовлення, на фінішній прямій залишилися лише чотири: Німеччина, Франція, США та Україна з танком Т-84, який оснащено новітньою електронікою, двигуном потужністю 1200 к.с. і 120-міліметровою гарматою стандарту НАТО. Свій остаточний вибір Анкара зробить після проведення порівняльних змагань танків спочатку на «холодному» полігоні Сарикамиш, а потім — у спекотній та пиловiй зоні.

Ця своєрідна танкова дуель має завершитись, як очікується, в липні цього року. Звісно, поки що начебто зарано говорити про потенційного переможця, проте в німецьких, та й російських, спеціалізованих виданнях майже як про доконаний факт говорять про перемогу саме німецьких «Леопардів». Американський «Абрамс» та французький «Леклерк» є найбільш дорогими — від 4 до 6 млн. доларів за танк, а Анкара, що пережила потужні землетруси, нині хоче мати дійсно надійну машину за меншу ціну. Що ж до двобою між українським Т-84 та «Леопардом-2», то німецький танк дорожчий десь на півтора мільйона, проте на його користь спрацьовують насамперед традиції військово- технічних контактів Анкари та Берліна та стабільність німецької економіки. А також те, що «Леопард-2» є серійною машиною, якою оснащено й бундесвер. Український Т-84, як, до речі, й запропонований Францією «Леклерк», на озброєння національних армій у базовому варіанті поки що не надходив.

До того ж, коли Київ лише плекає мрії про можливість танкового прориву до Туреччини, Берлін вдався до активних практичних заходів у цьому напрямку. Німеччина першою відправила свій танк на випробування. А наприкінці минулого року Анкару відвідав міністр оборони Німеччини Рудольф Шарпінг. Він зауважив, що головним критерієм для ухвалення позитивного рішення на постачання танків до Туреччини є питання дотримання прав людини в цій країні. І сам же додав, що загалом Туреччина домоглася значних успіхів у наближенні до західних цінностей. Позаяк Анкара не любить, коли їй нагадують про внутрішні проблеми та намагаються повчати, такий реверанс є вкрай важливим. Бо за такого стриманого підходу Берліна ймовірно, що саме німецькі «Леопарди» припадуть до вподоби Анкарі як ще одна західна цінність.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати