Україна між terra- конференцією і Німеччиною
Україна може і поступово перетворюється на своєрідний майданчик для проведення міжнародних — terra-конференцій. І до того ж, у майбутньому може стати як Німеччина. Таку думку вчора висловили два міжнародні експерти, які брали участь у міжнародній конференції CASE-2007 на тему: «Вітер змін: вплив на глобалізацію Європи й Азії», яка проходить у Києві. У столиці України зібралося близько 150 провідних економістів і чиновників із 30 країн світу, які впродовж двох днів обговорюватимуть вплив глобалізації на євразійський континент, а також можливі моделі розвитку «старих», «нових» і «потенційних» країн-членів ЄС, країн СНД, Південної, Південно- Східної Азії і Середнього Сходу.
Відповідаючи на запитання журналістів, чому конференція проводиться у Києві, експерт Інституту Міжнародної Економіки Андерс Ослунд заявив, що Україну вибрали місцем проведення конференції тому, що зараз вона є однією з найцікавіших країн, де відбувається багато подій. «І зрозуміло, куди Україна йде — це європейська країна. Згідно із Римською угодою від 1957 року, кожна європейська країна може робити заявку на вступ до Європейського Союзу з метою приєднатися до нього. І Україна зараз знаходиться між Заходом і Сходом. Тому природно, що саме в Україні обговорюються відносини між Азією і Європою. Важливе значення мають і практичні міркування. Щоб приїхати до України не потрібно мати візу, і саме тому тут зараз досить легко організувати міжнародні конференції. Інша причина полягає в тому, що Україна є вільною країною і тут приємно працювати», — зазначив шведський експерт на прес-конференції.
Тим часом старший науковий співробітник інституту Брукінгса Він Тхі Ву вважає, що місце України у глобальному світі залежить від того, ким вона хоче бути, і яким буде майбутнє сусідство України. За його словами, Україні важливо розуміти, що глобалізація — це процес, який приносить переваги. «З одного боку, завдяки глобалізації сусідство з ЄС й економічне зростання, що триває в Західній Європі, сприяють процвітанню України. З другого боку, Україні потрібно враховувати відносини зі східним сусідом. Як ми пам’ятаємо, енергетичний ціновий шок може вплинути на місце України у світі, незалежно від того, ким вона хоче бути. Світ, у цілому, рухається до конвергенції і ринкової економіки. А це означає, що енергетичні субсидії роблять Україну вразливою до шоку. Але загалом, я думаю, якщо Україна відкриється Заходу, то вона побачить, що в майбутньому може стати Німеччиною», — підкреслив американський експерт.