Вона полонила теплотою та власним інтелектом
Тим часом, як він сперечався з Рональдом Рейганом і Джорджем Бушем щодо обмеження стратегічних ядерних озброєнь і процедур перевірки, вона відвідувала дитячі будинки, школи і лікарні. Коли Михайла засипали запитаннями про права людини і свободу слова, Раїсу фотографували, як вона пила чай із дружинами світових лідерів, робила покупки в Парижі, Нью-Йорку чи Лондоні або демонструвала найкращі радянські моделі одягу. Якщо її чоловікові вдалося переконати Рейгана, що його «імперія зла» щиро прагне перемін, то вона підкорила Ненсі теплотою і власним інтелектом. Вона була «душею боротьби» чоловіка за підкорення західних умів.
Раїсу Горбачову любили за кордоном за привнесення свіжих кольорів і теплоти радянській політиці. На батьківщині її ненавиділи за те, що вона відмовилася сидіти на кухні й підтримувати свого чоловіка лише в тіні. Хоча вона була незграбною, намагаючись грати роль першої леді Кремля, однак безсумнівно й те, що вона допомогла чоловікові завоювати довіру Заходу.
Якщо Захід захоплювався її розумом і естетичним смаком, прирівнюючи її до Джекі Кеннеді, то її земляки надавали перевагу іншій аналогії. Для них вона була цариця Олександра. Ненависна німкеня-дружина останнього російського царя Миколи Другого, яка зруйнувала країну, вплутуючись у політичні справи. Так чи інакше, Раїсу пам'ятатимуть як половину відданого подружжя, яке змінило світ.
Випуск газети №:
№177, (1999)Рубрика
День Планети