Перейти до основного вмісту

Вибір без можливості обирати

03 листопада, 00:00

«Україна постане між вибором Президента, який не спромігся викорінити корупцію в своїй країні й кандидатом, який погрожував повернути назад комуністичну систему. Президент Кучма має час до другого раунду виборів, щоб підготуватися до двобою з Петром Симоненком. Провідник українських комуністів здобув 22 відсотки голосів — парадоксально, бо вів свою кампанію на президентських виборах під гаслами «Ні — посаді Президента в Україні», «Відновлення соціалізму» та «Скасування програм співпраці з НАТО у рамках програми «Партнерство заради миру». Українці обиратимуть свого Президента в другому раунді між Леонідом Кучмою та Петром Симоненком — політиків, які не є яскравими особистостями й не мають харизми лідерів. Водночас українці обиратимуть між двома полярними ставленнями до стосунків з Європою. Президент Кучма заявляв, що Україна ніколи не повернеться до комунізму й що йому подобається гасло «Наше майбутнє в Європі». Симоненко, якого підтримує схід України, обіцяв покласти край військовій та економічній співпраці із Заходом, перерозподілити власність, покінчити з несміливою приватизацією. Однак перед комуністом Симоненком стоїть дуже складне завдання. Його суперник — Леонід Кучма — домінує на хвилях ефіру та періодичних видань».

«Таймс», 2 листопада

«Багато хто з 13 кандидатів на посаду президента України скаржився на порушення виборчого законодавства, зокрема заповнення виборчих бюлетенів на користь Президента Кучми. За словами речника Симоненка, на різних виборчих дільницях знаходилися тисячі виборчих бюлетенів, на яких вже була позначка проти прізвища Президента Кучми. Досі, щоправда, не надходило чіткого підтвердження цих та інших звинувачень. Проте міжнародні спостерігачі висловлювали своє занепокоєння тим, що в передвиборній кампанії українські мас-медіа зазнавали тиску з боку президентського оточення, а деяких з кандидатів — залякували».

«Файненшл Таймс», 2 листопада

«Передвиборну кампанію в Україні широко критикували західні спостерігачі, які зазначали, що Президент Кучма використовував державний апарат та контроль над засобами масової інформації, аби забезпечити прихильне висвітлення своєї кампанії та залякати своїх суперників. Водночас закордонні оглядачі визнали, що голосування в неділю загалом було чесним».

«Гардіан», 2 листопада

Підготував Микола СІРУК, «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати