Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Я - Шарлі»

У Франції поліція шукає нападників на журнал Charlie Hebdo
08 січня, 12:08

У Франції триває масштабна операція з упіймання нападників на редакцію журналу Charlie Hebdo, в результаті якого загинули 12 осіб. Французька поліція підтвердила, що їхні особи встановлені. Для посилення заходів безпеки після нападу на редакцію сатиричного журналу в Париж були перекинуті сили армії. Їх залучають до охорони офісів ЗМІ, релігійних храмів, транспорту та інших об'єктів, що вимагають особливої уваги. Франція оголосила про введення вищого рівня терористичної тривоги, повідомляє російська служба Бі-Бі-Сі. Поліцейські сказали, що підозрюють у нападі братів Саїда і Шериф Куаші, обом орієнтовно 30 років, і Аміда Мурада, йому 18 років. Всі троє, як передбачається, належать до єменської джихадистської мережі. Агентство Франс-прес повідомляє про те, що поліція і загони спеціального призначення проводять операцію в місті Реймс на північному сході країни. У ЗМІ з'явилися фото поліцейських, які обшукували квартиру в Реймсі. Агентство Рейтер з посиланням на представника французької влади повідомило, що розшукувані жили в одному з районів міста Реймс.

ДЕНЬ ЖАЛОБИ

Президент Франції Франсуа Олланд виступив з телезверненням до країни, оголосивши загальнонаціональну жалобу у зв'язку із загибеллю журналістів тижневика Charlie Hebdo, яка зазнала нападу в середу. Протягом трьох днів державні прапори Франції будуть приспущені на урядових будівлях. «Сьогодні вони - наші герої», - сказав Олланд про загиблих в результаті нападу. Серед 12 жертв бійні, влаштованої, як вважають, ісламістами в паризькому офісі сатиричного журналу Charlie Hebdo, - головний редактор видання Стефан Шарбонье, четверо відомих карикатуристів журналу, а також двоє поліцейських.

Тим часом у Парижі пройшла масова акція протесту, в якій, за деякими оцінками, взяли участь орієнтовно 35 тисяч чоловік. Французи несуть квіти до місця трагедії, запалюють свічки в пам'ять про загиблих. Величезне число парижан зібралося на площі Республіки в знак солідарності з сім'ями загиблих і постраждалими в результаті нападу на Charlie Hebdo.

Багато з тих, хто прийшов на демонстрації, тримали в руках листівки з написом Je suis Charlie («Я - Шарлі»). Ім'я Charlie (Шарлі) - частина назви журналу, на редакцію якого в середу вранці було скоєно напад. Подібні акції протесту проходять або очікуються найближчим часом і в інших містах Франції, в тому числі - в Бордо, Нанті, Ліоні, Марселі, Тулузі і Ліллі.

УДАР ПО СВОБОДІ СЛОВА

Як повідомляє агентство Франс-прес, президент Франції Франсуа Олланд відвідав постраждалих співробітників журналу у відділенні екстреної медико-психологічної допомоги паризького госпіталю Готель Дьє. Він назвав подію актом жахливого варварства. Світові лідери та правозахисні організації в багатьох країнах світу висловили своє обурення з приводу події. «Те, що це був напад на журналістів, на вільну пресу, показує, наскільки ці терористи бояться свободи слова і друку. Але я твердо впевнений у тому, що цінності, які ми поділяємо з французьким народом, загальну віру в свободу вираження не можна знищити шляхом божевільного насильства з боку небагатьох людей», - сказав президент США Барак Обама, виступаючи в Овальному кабінеті в Білому домі. «Принц Філіп і я висловлюємо наші щирі співчуття сім'ям тих, хто загинув і поранений при нападі в Парижі. Ми молимося і думаємо про тих, хто постраждав», - ідеться в посланні королеви Єлизавети Другої президенту Франції. На Трафальгарській площі в центрі Лондона висловити солідарність з журналістами французького тижневика також вийшли тисячі людей.

«ЦИНІЧНИЙ ЗЛОЧИН»

«У Парижі стався жахливий терористичний акт. Вся Британія зараз разом з французами і їхнім урядом. Ми не повинні допустити, щоб нашим цінностям - свободі слова і демократії - було завдано збитків терористами. Ми зобов'язані цьому протистояти», - ідеться в спільній заяві прем'єр-міністра Великобританії Девіда Кемерона і канцлера ФРН Ангели Меркель, які ведуть переговори в Лондоні.

«Цей жахливий напад мав на меті нас розділити. Ми не повинні потрапити в цю пастку. У цей момент необхідна солідарність у всьому світі», - заявив Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун.

«Франція повинна захищати свободу слова і остерігатися будь-яких винятків щодо окремих груп. Виправдати цей напад не можна ніяк - ті, хто організував і скоїв ці злочини, повинні бути притягнуті до відповідальності », - йдеться в заяві правозахисної організації Human Rights Watch, поширеній лондонським офісом організації.

Із засудженням нападу виступив прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху. «Ісламський тероризм не знає кордонів, і тому боротьба з ним повинна вестися поверх кордонів», - заявив ізраїльський лідер. Тим часом директор ФБР Джеймс Комі повідомив на міжнародній конференції з кібербезпеки, що проходить в Нью-Йорку, що його відомство вже співпрацює з французькими колегами в пошуках злочинців.

Президент України Петро Порошенко також висловив співчуття французькому народові у зв’язку з терактом. Заступник глави Адміністрації Президента України Валерій Чалий зазначив на своїй сторінці у Фейсбук: «Тероризм є тероризмом, чим би він не прикривався: ісламом, чи "руським миром". Між нами стіна: між тими, хто хоче жити в безпечному світі, і тими, хто хоче робити свою чорну справу на відмінностях, які об'єктивно існують. Ніщо не може виправдати позбавлення людини життя. Співчуваю французам і Франції. Ми солідарні так само, як солідарні з нами».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати