Перейти до основного вмісту

Європа боїться?

24 вересня, 00:00

Перед Україною стоїть складна дорога в Європу і євроатлантичні структури, і до того, як вона буде прийнята до Євросоюзу і НАТО, нашій країні треба розв’язати безліч різних проблем.

Таку думку на зустрічі з керівництвом Донецької області висловив прем’єр-міністр Чеської Республіки Мірек Тополанек, який днями відвідав Донбас з робочим візитом. За його словами, у тернистому шляху України до Євросоюзу немає нічого страшного: через проблеми проходять всі країни, і Чехія, наприклад, деякі складності не може розв’язати досі, хоча є членом ЄС вже дуже давно. Саме тому, зазначає прем’єр-міністр, Україну ніщо не повинно лякати: наша країна розвинена сьогодні настільки, що деякі європейські держави навіть... бояться приймати її до ЄС. «Україна має величезний промисловий потенціал, який зовсім не повністю реалізований. Можливо, і в цьому полягає причина побоювань деяких європейських країн щодо вашого вступу до Європейського Союзу», — заявив Тополанек, наголосивши, що особливо європейські країни може лякати економічний потенціал нашої країни, аграрний сектор і ринок робочої сили. Проте, як сказав прем’єр Чехії, Україна вже вступила до СОТ, і не має зупинятися на досягнутому: «На СОТ бій не закінчується», — зазначив він. Що ж до Чехії, то вона, за словами прем’єр-міністра, зацікавлена в співпраці з Україною передусім у трьох напрямах — модернізація виробництва, інновації і люди. За даними Генерального консульства Чеської Республіки, яке розташоване в Донецьку, тільки за останній рік воно опрацювало 18,8 тис. прохань про візи. У даний момент на території Республіки живуть і працюють 126 тис. українців, і при цьому Чехія зацікавлена передусім у висококваліфікованих фахівцях різних сфер.

Враховуючи це, прем’єр-міністр завірив українську сторону, що Чехія є її великим прихильником, і буде робити все, щоб підтримати Україну на шляху до ЄС. На його думку, Україна сьогодні має потурбуватися про усунення всіх можливих проблем на своєму внутрішньому ринку, а також подумати про те, щоб не було перешкод для виходу її товарів на ринок зовнішній.

У свою чергу голова Донецької обласної ради Анатолій Близнюк заявив, що реальна допомога від ЄС в питанні євроінтеграції України не має зводитися тільки лише до одного запрошення: «Реальна допомога позначається не тільки в тому, щоб сказати: «Йдіть до нас». Нам треба збалансувати деякі соціальні моменти. Якщо ви маєте в перерахунку на гривню більше 4 тис. гривень заробітну плату, то в Донбасі вона становить лише 2 тис., в Україні ж середній показник — 1 360 грн. Люди реально мають розуміти, а що вони від цього (від вступу до ЄС. — «День».) можуть мати. Держава має створювати умови для цього», — наголосив він.

Цієї ж думки дотримується і прем’єр Чехії: за його даними, середній розмір пенсії в Чехії становить 648 євро, а в Україні — лише 200 євро. Враховуючи це, за словами М. Тополанека, перш ніж інтегруватися в Європу, Україні треба подумати про підвищення якості життя своїх громадян, ну і, звичайно, більше розповідати українцям про переваги євроінтеграції. «Вам треба розбиратися вдома зі своїми громадянами, переконати своїх громадян, що ЄС — це добре», — наголосив Тополанек. За його словами, що більше самі українці будуть зацікавлені в тому, щоб Україна скоріше стала європейською державою не тільки за географічною ознакою, то більше шансів у вашої країни буде скоріше інтегруватися в Євросоюз і виглядати там гідно.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати