Перейти до основного вмісту

У пошуках... Царгорода

Новинки «Дня» – серед сенсацій Форуму видавців у Львові. Чому за ними вишикувалися черги – читайте у нашому репортажі
14 вересня, 19:31

22-й Форум видавців позаду. Журналісти «Дня» повернулися зі Львова, який з 9-го по 13 вересня жив книжками, презентаціями, поетичними читаннями й інтелектуальними дискусіями. Про запит на інтелектуальну літератури свідчили і практично розпродані книжки з бібліотеки «Дня». А ще — щоденні бесіди наших читачів із журналістами «Дня», тоді до стенду було не проштовхнутися. Після такого насиченого спілкування залишилося чимало вражень і думок, які ще треба «розкласти по полицях».

Отже, 11 вересня ми презентували свої книжкові новинки у Львові. Зала була повна: політики, науковці, перша леді України Марина Порошенко з дітьми. Наші читачі з різних регіонів країни скористалися можливістю поспілкуватися з авторами та упорядниками новинок. Так, Василь Хомра приїхав до Львова з Хмельницького. «Років п’ять виписую газету «День». Уже накупив книжок з Бібліотеки видання, і от тепер захотів побачити цю подію. Приїхали разом із племінником — він читає з ентузіазмом, — розповідає Василь Хомра. — Усе життя працював зварювальником. Зараз хочеться читати різні історичні видання, щоб знати більше про минуле. Вже прочитав «Силу м’якого знаку», серію «Бронебійна публіцистика» з Бібліотеки газети «День». А тепер хочу ще й «Україну Incognita. ТОП-25» купити, але у вас на ятці вже немає української версії. Буду замовляти на сайті».

УСІ ДНІ ФОРУМУ БІЛЯ СТЕНДУ «Дня» БУЛА ЧЕРГА. ПОПИТ Є НЕ ТІЛЬКИ НА НОВИНКИ ЦЬОГО РОКУ, А Й, ЗОКРЕМА, НА КНИЖКИ «СИЛА М’ЯКОГО ЗНАКА», «ДВІ РУСІ» ТА «УКРАЇНА INCOGNITA. ТОП-25»

Справді, на нашому стенді примірники «України Incognita. ТОП-25» залишилися тільки російською та англійською мовами — інші розібрали у перші два дні форуму. Публіцистичний триптих купували, переважно, повністю. Марія Семенченко, редактор відділу «Суспільство» газети «День» і упорядниця книжки «Катастрофа і Тріумф. Історії українських Героїв» акцентувала, що всі три праці — «Котел», або Справа без терміну давності», «Я — свідок. Записки з окупованого Луганська» і «Катастрофа і Тріумф. Історії українських Героїв» — обов’язково треба читати послідовно. «Без попередніх двох книжок — Івана Капсамуна і Валентина Торби — неможливо зрозуміти і осмислити причини і обставини, в яких і розкрилися дивовижні українські характери, про які йдеться у книжці про українських військових», — переконана Марія Семенченко.

«Ми скидаємо старі «шкіри» і набуваємо нової свіжості відчуттів, — каже головний редактор «Дня» Лариса Олексіївна про новий публіцистичний триптих. — «День» у новітній історії займає абсолютно нонконформістську позицію. І наша нова книжкова серія показує причинно-наслідковий зв’язок між подіями, які відбувалися у 1990-х роках — це є у книжці «Котел», і тим, що бачимо зараз — це описано у книжках «Я — свідок» і «Катастрофа і Тріумф». Наші читачі бачать: крім історичного «крила», у нас з’явилося друге, про сьогодення».

УПОРЯДНИКИ ПУБЛІЦИСТИЧНОГО ТРИПТИХА «Дня» МАРІЯ СЕМЕНЧЕНКО, ІВАН КАПСАМУН І ВАЛЕНТИН ТОРБА АКТИВНО СПІЛКУВАЛИСЯ З ЧИТАЧАМИ І ТЕЛЕВІЗІЙНИКАМИ — АДЖЕ БАГАТО «ПАРАГРАФІВ» НОВІТНЬОЇ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ НЕОБХІДНО ПРОГОВОРИТИ І ОСМИСЛИТИ

Упорядники триптиху, журналісти «Дня» Іван Капсамун, Валентин Торба і Марія Семенченко багато спілкувалися з читачами і телевізійниками, підписували новенькі книжки.

Ці праці стали «справою честі» для авторів «Дня». Валентин Торба, автор книжки «Я — свідок», житель Луганська, взагалі зізнався, що написання книжки врятувало його, коли перебував в окупованому бойовиками «ЛНР» Луганську.

А Іван Капсамун, упорядник книжки «Котел» наголосив, що ця новинка — не тільки про резонансну справу Гонгадзе. Ця книжка є прикладом того, як бути вірним своїй позиції у будь-які часи.

«Повернення в Царгород» — ця історична новинка «Дня» зацікавила експертів задовго до виходу у друк. «Ми створили оригінальний історичний концепт, який не відкидає того, що багато вчених скрупульозно досліджували. Тисячолітня історія сьогодні взагалі стала гостро актуальною. У передмові до книжки «Повернення в Царгород» я писала: «Давно не новина, що Україна — не Росія. Топ-новиною є те, що Росія — не Русь». Треба повернутися до давньої історії, довчитися і використовувати ці знання на практиці, показувати їх і переосмислювати», — прокоментувала книжку Лариса Івшина.

На презентації у Львові люди дискутували й спілкувалися з авторами «Повернення в Царгород»: істориками Ігорем Сюндюковим, Петром Кралюком, Володимиром Ричкою, Сергієм Котом і Володимиром Панченком. Упорядник книжки Ігор Сюндюков переконаний: «Катастрофічна помилка вважати зміст історичної публіцистики абстракцією. Наша історична пам’ять може піти у небуття, як річка Почайна, де охрестилися кияни 988 року. Обох Майданів і війни на сході можна було б уникнути, якщо б ми справді виходили з наших тисячолітніх традицій державотворення, а не з традицій УРСР. Сподіваємося, що книжка «Повернення в Царгород» у свій спосіб стане до бою з ворогом».

У МАРИНИ ПОРОШЕНКО ВЖЕ Є КОЛЕКЦІЙНА ХУСТКА «ПОВЕРНЕННЯ В ЦАРГОРОД». ПЕРША ЛЕДІ ОДРАЗУ ПРИМІРЯЛА ПОДАРУНОК, ПОДЯКУВАЛА Й ЗАЗНАЧИЛА: «ТЕ, ЩО РОБИТЬ «День», БЕЗЦІННЕ. СВОЇМ ТРИПТИХОМ, СВОЄЮ РОБОТОЮ ВИ ВИХОВУЄТЕ ПАТРІОТІВ»

Команда «Дня» представила на форумі ще одну новинку — колекційну хустку «Повернення в Царгород». Ми не вперше презентуємо стильні хустки, зв’язані єдиним смислом і естетикою з нашими книжками. Але це вперше ми презентували велику хустку до великої книги. Це вже наша традиція своєрідного фешн-супроводу наших новинок. На новій хустці із натурального шовку (тираж — всього п’ять штук!) вперше на одній площині «зустрілися» чотири Софії: Константинопольська, Київська, Новгородська і Полоцька. Оригінальний малюнок створила наша художниця Анна Гаврилюк. Серед власників нової хустки — і Марина Порошенко. Перша леді одразу примірила подарунок, подякувала і зазначила: «Для мене дуже важливо прийти на ваш захід, бо те, що зробив «День», — безцінне. Своїм триптихом, своєю роботою ви виховуєте патріотів, допомагаєте українцям відрізняти лихе від доброго».

І традиційно ми публікуємо відгуки перших читачів наших новинок — як тих, хто завітав на Форум, так і тих, хто замовив видання в Інтернеті.

«ВАШІ КНИЖКИ — МІЙ ДЕБЮТ У ВИВЧЕННІ ІСТОРІЇ»

Людмила СЕМЕНОВА, банківський працівник із Дніпропетровська:

— Тільки почала читати «Повернення в Царгород». Перші враження — книжка читається дуже легко, все написано зрозуміло. Матеріали зроблені на високому рівні. Виписую газету «День» для своєї мами, інколи заглядаю на ваш сайт — так і дізналася про нові проекти. Це — не перша книжка з Бібліотеки «Дня», яку купую. Вже маю «Силу м’якого знаку» і «Дві Русі». Там подані якісні матеріали.

Я народилася 1959 року, навчалася в радянській школі, жила в радянському суспільстві. Мені соромно зізнаватися, але я дуже мало знаю про Україну. Мені шкода, що так вийшло, бо люблю цю країну, адже народилася на українській землі. Тому хочу поповнити, хоч і в такому віці, свої знання з історії України, щоб зрозуміти, як все було, і чому такі події відбуваються зараз.

Раніше історичною тематикою не захоплювалася. Не було, власне, прагнення дізнатися істину і навіть хисту до історії. Більше цікавили якісь драми, книжки про стосунки між людьми. На мою долю припали 1990-ті роки. Роботи не було, сама виховувала маленьку дитину. Боялася втратити роботу і тому багато часу проводила там. Це відобразилося на якості мого життя, особливо на мисленні. Бо на роботі цікавилася тільки законодавством, речами, які стосуються банківської діяльності, а це обмежує кругозір. У дитинстві читала багато, а коли почала працювати у банку з ранку до пізнього вечора, не було часу на читання. От зараз прочитала вступ Лариси Івшини до книжки «Повернення в Царгород» і здивувалася, як людина вишукувала час на читання, а я стільки часу змарнувала. Тепер і я хочу знати, як все було насправді, не вдовольнятися уроками радянської школи. Ваші книжки — мій дебют у вивченні історії. Хочеться наздогнати те, що проґавила.

«ПРАВДА ПРО ПОДІЇ, ЯКІ ЗАРАЗ ВІДБУВАЮТЬСЯ»

Максим НЕМИРОВСЬКИЙ, програміст із Одеси:

— Купив книжку Валентина Торби «Я — свідок. Записки з окупованого Луганська». Цікаво дізнатися від реального свідка подій у Луганську, що було у цьому місті, як все розвивалося. До цього часто читав дописи самого Валентина Торби у Facebook. У таких книжках — правда про події, які зараз відбуваються. Це важливо, бо навколо — величезна кількість брехні та дезінформації.

«ГАЗЕТА «День» ФОРМУЄ СВІТОГЛЯД»

Олег ГРИНIВ, професор, доктор філософських наук, письменник:

— Купив вашу історичну новинку — «Повернення в Царгород», був на представленні у Львові. Книжкові проекти «Дня» порушують надзвичайно актуальні питання. Приміром, «Повернення в Царгород», фактично, показує витоки російського імперіалізму. Показує, що він ґрунтується на традиціях, які залишила імперія Чингізхана і на єзуїтстві Візантійської імперії.

Постійно читаю саму газету «День». Особливо подобається журналіст з Луганська Валентин Торба, який друкує у «Дні» аналітичні матеріали. Також цікавлюся статтями російських авторів. Спілкуюся з деякими авторами «Дня». Приміром, давно знаю Петра Кралюка. Заслуга газети «День» у тому, що вона формує світогляд.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати