Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Частушки і... дипломатія

У Посольстві Росії в Україні відбувся ювілейний музичний вечір
15 грудня, 00:00
ВІРТУОЗНО ВИСТУПИЛА БОГДАНА ПІВНЕНКО, ВИКОНАВШИ НА СКРИПЦІ ЩЕДРИНСЬКУ «БАЛАЛАЙКУ» / ФОТО ОЛЕКСАНДРА БУРКОВСЬКОГО

Проводити «Музичні салони» — старовинна традиція дипломатів, яку відродили росіяни п’ять років тому. Ідея належить аташе з культури Андрію Гасюку, підтримана послом РФ Віктором Чорномирдіним. Гості із задоволенням приходять до них на «вогник». Тут відбуваються зустрічі без протоколу з колегами, акредитованими в Україні, провідними політиками, бізнесменами, вченими та культурною елітою нашої країни, а також виступають майстри сцени й талановита молодь.

— Багато зустрічей були незабутні, — підкреслив Віктор Чорномирдін. — За п’ять років у цих стінах прозвучали вірші й музичні твори, пов’язані з такими великими та відомими іменами, як Чайковський, Рахманінов, Глинка, Римський-Корсаков, Шаляпін тощо.

Нинішня концертна програма була присвячена видатному композитору сучасності Родіону Костянтиновичу Щедріну, якому 16 грудня виповнилося 75 років від дня народження. Він буквально увірвався у світову музику наприкінці 50-х років минулого століття, ввівши у сферу академічного мистецтва такий нехарактерний жанр, як частушку (Перший фортепіанний концерт, «Пустотливі частівки» для оркестру, опера «Не тільки любов»). Композитор не втомлюється постійно вражати меломанів несподіваними поворотами і феноменальною виразністю кожного свого твору. Внесок Родіона Щедріна в музичний театр визнаний у всьому світі. Можна назвати всього кілька творів, які нині стали легендарними: балети «Коник- Горбоконик», «Кармен-сюїта», «Анна Кареніна», «Чайка», «Пані з собачкою»; опери — «Мертві душі», «Не тільки любов», «Лоліта»; п’ять концертів для фортепіано з оркестром, цикл 24 прелюдії й фуги тощо. Композитор працює в найрізноманітніших жанрах: пише твори концертного типу для різних інструментальних складів, оркестрові, твори кантатного типу (в тому числі пов’язані з образами слов’янського мистецтва). Сам Родіон Костянтинович визначає свій стиль як «поставангардний».

На вечорі прозвучали деякі щедринські твори, натхненно виконані українськими артистами. Зокрема, блискуче виступали музиканти ансамблю солістів «Київська камерата» під керівництвом Валерія Матюхіна, які презентували «Фрески Діонісія». Сподобалася присутнім інтерпретація «Балалайки» скрипачки Богдани Півненко; дві п’єси з циклу «Романтичні дуети» для фортепіано в чотири руки були презентовані гостям вечора Олександрою Зайцевою та Дмитром Таванцом. Прозвучала також «Кадриль» у виконанні Золтана Алмаши (віолончель) і Дмитра Таванеця (фортепіано), а популярну пісню з кінофільму «Висота» з такими відомими словами «Не кочегары мы, не плотники...» чудово заспівав Олександр Василенко. Завершила концерт пісня й частушки Варвари з опери «Не тільки любов», яку майстерно виконала солістка Національного дому органної та камерної музики Марія Ліпінська.

На вечорі Віктор Чорномирдін вручив ректору Національної музичної академії України ім. П. Чайковського Володимирові Рожку орден «Дружба», відмітивши великий особистий внесок Рожка в розвиток гуманітарних зв’язків між нашими державами.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати