Перейти до основного вмісту

Черкаси в... Гімалаях

Українські альпіністи дали безіменній вершині назву рідного міста
13 листопада, 00:00
ФОТО НАДАНО В’ЯЧЕСЛАВОМ ПОЛЕЖАЙКОМ

Сходження на безіменний пік у непальських Гімалаях, неподалік від піку «Україна», тривало вісім днів. Висота вершини — 5963 метри. Черкаські альпіністи здійснили сходження в рамках багаторічного проекту «Прапор Черкас на вершинах світу».

«Вільну вершину ми шукали за допомогою віртуальної 3Д-карти Землі, де позначено всі вершини, що мають назви. Прибувши до Непалу, ми також проконсультувалися з приймаючою стороною щодо вільних вершин, на які можна зійти і яким можна дати своє ім’я. Ми відібрали три вершини, але нам пояснили, що всі вони закриті для сходження: одна — з релігійних причин, по другій проходить кордон між Непалом і Тибетом, а третя виявилась набагато складнішою для сходження, ніж ми передбачали. Тому нам запропонували інший варіант — кілька неходжених вершин неподалік від піку «Україна», — розповів «Дню» В’ячеслав ПОЛЕЖАЙКО, президент Черкаської обласної федерації альпінізму і скелелазіння. Тепер вершина неофіційно носить назву — пік «Черкаси», але, розповідає альпініст, надалі назві планують дати статус офіційної.

«Починаючи проект, ми консультувалися з нашими колегами і дізналися, що офіційно дати назву вершині — доволі складно. Коли називали пік «Україна», то Федерація альпінізму і скелелазіння України писала непальському королю листа, який підписували у Леоніда Кучми. Тобто такі процедури можуть тривати роками. Поки що про пік «Черкаси» ми даємо інформацію в нашому альпіністському співтоваристві, в пресі, розповідаємо широкій аудиторії. А з часом, коли назва «прилипне» до вершини, писатимемо прохання на присвоєння вершині цієї назви на офіційному рівні», — пояснює пан Полежайко. Щоправда, уточнює він, коли назва з’явиться на картах — важко спрогнозувати, адже зазвичай «топографічні компанії не проводять дослідження, а передруковують старі карти зі старими назвами».

У планах команди проекту — щороку підкорювати нові висоти і встановлювати на них прапор Черкас. Наступною в цьому списку стане вершина-семитисячник у горах Киргизстану. Всього ж проект передбачає сходження на 24 вершини. «Це переважно семитисячники, є кілька восьмитисячників у різних куточках світу — знакові вершини, що приваблюють альпіністів. На деякі вершини сходитимемо за класичними маршрутами, а на деякі — першопроходженням, тобто за абсолютно новими маршрутами», — підсумовує В’ячеслав Полежайко.

Подібні проекти, за словами альпіністів, покликані зацікавити молодь цим видом спорту, посилити інтерес до активного і пізнавального способу життя. Окрім проекту «Прапор Черкас на вершинах світу», в Україні також відомий проект «Вугілля Донбасу на вершинах світу», в рамках якого з’явилися пік «Донбас» і «Пік шахтарів України», а також проект львівських альпіністів «Герої України — на вершинах світу».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати