Чому зростає кількість вiл-позитивних киян?
Серед причин — зменшення фінансування хворих та відсутність безплатного тестування![](/sites/default/files/main/articles/01122015/2lenta.jpg)
1 грудня — День боротьби зі СНІДом. Київ, разом із Дніпропетровськом, Донецьком, Луганськом, Харковом та Одесою — у п’ятірці міст-лідерів за темпами поширення ВІЛ/СНІДу. За словами виконавчого директора Київського відділення Всеукраїнської мережі людей з ВІЛ/СНІДом — Лади Булах, — в столиці фахівці очікують зростання показників інфікування ВІЛ серед молоді, а також зростання кількості немовлят, народжених віл-позитивними матерями.
— У столиці проблеми, пов’язані із поширенням ВІЛ/ СНІДу, поглиблюються: не фінансується Центр СНІДу, немає безплатного тестування. Тому нам слід очікувати на зростання показників зараження. Цього року в Києві померло 205 осіб з віл-інфекцією, із них 70 осіб — через туберкульоз, що часто супроводжує цей діагноз. У Європі через ці причини — нуль смертей. У столиці для запобігання передачі ВІЛ від матері до дитини профінансовано лише придбання дитячих сумішей для немовлят, — розповідає Лада Булах.
Головний лікар Київського міського центру профілактики та боротьби зі СНІДом Олександр Юрченко наголосив, що сьогодні в Києві на диспансерному обліку перебувають близько 15 тисяч віл-позитивних людей. Він розповів, що останнім часом змінюється вікова структура тих, у кого вперше виявили вірус: збільшилася кількість людей за 50 років. Позитивом же він назвав добрі показники роботи лікарів із віл-інфікованими матерями: 23 випадки інфікування немовлят ВІЛ від матерів на тисячу осіб (усі — внаслідок небажання матерів приймати відповідну терапію під час вагітності).
Згідно з офіційними даними, з початку 2015 року в нас зареєстровано понад 13 тисяч випадків віл-інфекції. За оцінками ВООЗ та Об’єднаної програми ООН із ВІЛ/СНІД, Україна залишається регіоном із високим рівнем поширення віл-інфекції серед країн Східної Європи та Центральної Азії.