Депутати таки голосуватимуть за імплементацію
Виступивши в понеділок перед журналістами, перший заступник голови Верховної Ради Віктор Медведчук висловив сподівання на те, що депутати спроможуться зрушити нарешті з місця процес впровадження рішень торішнього референдуму, який не просувається з того часу, як на минулій сесії було закладено початок так званої імплементації. За словами пана Медведчука, на засіданнях узгоджувальної ради та координаційної ради парламентської більшості було також досягнуто домовленостей щодо процесу розгляду внесеного в парламент проекту закону про парламентську більшість та опозицію. В тому разі, коли цей проект буде внесений у порядок денний і прийнятий 226 голосами, його буде направлено до Конституційного суду.
Протягом останнього тижня роботи шостої сесії планується також розглянути і, можливо, ухвалити, Кримінальний і Бюджетний кодекси, а Цивільний кодекс має пройти друге читання. На цьому ж етапі знаходиться і закон про вибори, котрий передбачає формування нового парламенту на пропорційній основі.
Віктор Медведчук відкинув припущення про те, що виконання рішення референдуму щодо зменшення кількості депутатів у Верховній Раді автоматично призведе до розпуску нинішнього складу парламенту. Нова чисельність депутатів стосуватиметься вже нового складу ВР, заявив віце-спікер. Щодо вимог до Верховної Ради саморозпуститися, які були висловлені учасниками мітингів «на захист Конституції», то на думку голови СДПУ(о), яка була одним із організаторів цієї акції, йдеться лише про конституційний шлях саморозпуску, тобто депутати мають добровільно не збиратися протягом тридцяти днів на наступну сесію, аби дати можливість єдиним на сьогодні конституційним способом себе розпустити. Озвучивши таку фантастичну пропозицію, Віктор Медведчук висловив впевненість, що нинішній склад парламенту допрацює визначений йому законом термін, знайшовши за цей час шлях виконати деякі рішення референдуму. Рішення про впровадження двопалатного парламенту ні сам Медведчук, ні його партія не підтримають.
Із загального контексту виступу першого заступника голови ВР напередодні останнього сесійного тижня можна зробити висновок про те, що цілком вірогідне невирішення «імплементаційних» питань на цій сесії не повинно завадити подальшій роботі парламенту і не призвести до передбачуваної певними колами кризи влади.