Діти вирішили знімати кіно самі
У Харкові пройшов Перший міжнародний фестиваль «Кіномагія»![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20040617/4104-2-2.jpg)
Стіни Харківського міського дитячого палацу культури протягом тижня здригалися від сміху. Тут проходив Перший міжнародний дитячий кінофестиваль «Кіномагія», на який приїхали школярі не лише з усієї області, але й гості з Києва, Дніпропетровська, Москви, Липецька. Фестиваль пройшов за всіма правилами проведення таких заходів: з урочистим відкриттям, вшануванням почесних гостей і конкурсантів. Не забули й про «зірок». У день відкриття колишній харків’янин, а нині відомий російський режисер Володимир Фокін урочисто посадив перше символічне деревце на «Алеї зірок».
Учасники й гості фестивалю подивилися анімаційні та ігрові фільми, авторами яких були діти й підлітки, що не досягли 18 років. Окрім конкурсної програми, в рамках фестивалю пройшла і творча зустріч з Володимиром Фокіним, який представив дві свої картини: «Олександр Маленький» і «До першої крові». Перед тим, як поспілкуватися з режисером, дітям було запропоновано подивитися його фільм про німецьких дітей у перші повоєнні дні. Більше за все вразив той факт, як він сам признався, що юні глядачі практично нічого не знають про війну. Діти не сприймають напівтонів. У їхньому розумінні весь світ ділиться на хороших і поганих людей. І коли за сюжетом фільму радянськими солдатами в бою було розстріляно молодих фашистів — майже дітей... то вся зала вибухнула оплесками. Варто задуматися? Так! Як зазначив В. Фокін, дитяче кіно дуже потрібне дітям, адже як іще їм пояснити в легкій і доступній формі зовсім недитячі проблеми, які населяють наш великий і не завжди ласкавий світ. А «Кіномагія» має принципову відмінність від усіх інших фестивалів: на ньому представлено фільми, зроблені руками дітей. Все зняте за їхніми власними сценаріями. Переможців у різних номінаціях визначало дитяче журі, яке складається з 12 осіб: їм довелося оцінювати понад 30 робіт. Тут було представлено всі жанри: ігрове кіно, відеокліпи, мультфільми. І потрібно зазначити, що їхня тематика була досить широкою — від простеньких сценок зі шкільного життя до серйозних спроб із допомогою кіномови розповісти про проблеми, які віками хвилюють людину. Крім конкурсу на кращу кінороботу, оцінювалися також малюнки, світлини, вірші.
Переможців нагороджували лялькою «Кіномаг» і почесним дипломом. Приємною й корисною добавкою став подарунок від міського голови — відеокамера. Другу і третю премії отримали дитячі кіностудії з Дніпропетровська і Липецька. А ось гран-прі було вручено за фільм «Печатка» харківської анімаційної студії «Силует».