Перейти до основного вмісту

Доробок — 12 короткометражок

На Закарпатті відбулася літня наметова кіношкола «Скалка’2019»
04 вересня, 10:03

Упродовж восьми днів 30 учасників вчилися знімати, монтувати, грати, писати сценарії і продюсувати кіно. Доробок цьогорічного заходу — 12 короткометражок.

«День» поспілкувався з координатором проєкту, представником ГО «Закарпатська фільмкомісія» В’ячеславом Єгоровим.

— Торік ви вперше зібрали молодь із різних куточків України на Мараморощині. Де цьогоріч розгорнулася кіношкола?

— Молодіжний літній табір «Літня кіношкола «Скалка’2019» розгорнувся на території оздоровчого комплексу Ужгородського національного університету «Скалка». Для участі до нас надійшло понад шістдесят анкет на участь, з яких ми на конкурсній основі відібрали тридцять. Так до нас приїхали учасники із різних куточків Закарпаття, Львівщини, Тернополя та Києва.

Як і торік, ми розробляли програму відповідно до етапів реального кіновиробництва. Так, за вісім днів учасники вивчали увесь процес: продюсування кіно, сценарна майстерність, режисура кіно, акторська майстерність, операторська майстерність, звукорежисура, монтаж, кольорокорекція.

— Хто долучився до процесу навчання молоді?

— Цьогоріч до нас приїхало дуже багато найкращих профі сучасного українського кінематографа, за що ми та учні дуже їм вдячні. Зокрема: продюсер та локейшн-менеджер Віктор Шевченко; продюсер, сценарист, режисер та актор Юрій Карабак; актор, володар нагороди «Золота дзиґа-2019» Володимир Ямненко; сценарист та режисер Ярослав Миненко; сценарист і драматург Олександр Гаврош; режисер Тарас Томенко; режисер Любов Дуракова; оператор і монтажер Микола Удут; режисер, актор, драматург Євген Тищук; акторка, викладач сценічного мистецтва Вероніка Тищук; оператор, колорист, відповідальний за аерозйомку Тимофій Шмайда; оператор і монтажер Роберт Петричка.

— Яким є цьогорічний результат?

— Він перевершив усі наші очікування, адже за вісім днів учасники відзняли і змонтували 12 короткометражних фільмів! На таку кількість ми навіть не розраховували. Додатково варто відзначити, що на початковому етапі, на пітчингу проєктів, було заявлено 26 ідей-сценаріїв. Також важливо, що фільм-переможець та призери будуть заявлені на фестивалі. Про це ми повідомимо додатково згодом.

— На думку організаторів, якими є головні відмінності цьогорічної та минулорічної кіношколи?

— Перша й основна відмінність — це склад коучів і, відповідно, якість та інформативність контенту, який отримали слухачі. За реакцією і враженнями, а також на практиці ми бачили, що учасники просто у захваті. Вони з радістю переймали досвід професіоналів і одразу ж застосовували його на практиці.

Проведення заходу стало можливим за фінансової підтримки Українського культурного фонду та Управління молоді і спорту Закарпатської ОДА. Також нашим постійним партнером є Ужгородський національний університет, на базі оздоровчого комплексу якого й відбулася кіношкола.

— Чи плануєте організувати «Скалку’2020»?

— Звичайно, це найменше, що ми можемо зробити. Взагалі ми мріємо про те, щоби перетворити урочище Скалка на європейський Голлівуд. Це місцевість із мальовничими краєвидами, ідеальна для кінознімальної роботи.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати