Перейти до основного вмісту

«Дух високої ноти»

Так називається фільм, прем’єра якого відбудеться 2 листопада в НМАУ
01 листопада, 09:44

Кінопоказ відбудеться в рамках святкування 100-річчя Національної музичної академії ім. П. І. Чайковського. Стрічку «Дух високої ноти» присвячено ювілею одного з найпрестижніших творчих навчальних закладів нашої країни. Творчим керівником  фільму став проректор з наукової роботи НМАУ, доктор мистецтвознавства, професор Валерій Посвалюк.

— Автором проекту виступив доктор мистецтвознавства, ректор НМАУ Володимир Рожок, сценарій і режисура — Олена Ілляшенко, оператор — Артем Литвин. Олена Ілляшенко відома як режисер документального кіно, найчастіше це фільми про музикантів. У неї є роботи про Льва Венедиктова, Івана Шпіллера, про хор Українського радіо. Вона разом з Юлією Симеоновою знімала попередній фільм про консерваторію «Там, де в ноти вдихають життя», який було присвячено 95-річчю цього навчального закладу, — розповів Валерій ПОСВАЛЮК. — Він був сконцентрований на історії Академії, детально розповідав про тих, хто стояв у витоків її виникнення, підтримував і сприяв її відкриттю 1913 року. У стрічці «Дух високої ноти» на обкладинку ми помістили фотографії, які візуально фіксують нашу навчальну, наукову, концертну діяльність. Змінилася концепція: ми дійшли висновку, що в новому фільмі не потрібно робити акцент на історії. Нам потрібно представити ті завоювання і звершення, які ми зробили за останні десятиліття. Новий фільм ближчий до нашого часу — саме «на межі століть».

Ми надали знімальній групі всі історичні матеріали, які у нас були. Їх ми брали в архіві ім. Пшеничного — у відео-фільмофонді. Крім того, 1 листопада в рамках святкування ювілею відбудеться презентація книги «Консерваторії 100 років» (багато інформації ми запозичили з неї).

Ми прагнули максимально висвітлити роботу всіх педагогів, звернути увагу на діяльність кожного факультету. Знімальна група мала повний доступ до всіх приміщень консерваторії. Вони знімали студентів під час занять і перерв, а також концертне життя Академії — в Оперній студії, Національній опері та Філармонії. Як гід виступає ректор Академії В. Рожок.

У фільмі багато інтерв’ю, які розкривають головні аспекти діяльності консерваторії, зокрема, бесіди з видатними педагогами — Мариною Черкашиною та Оленою Зінькевич. Запам’ятаються цікаві сцени з нашими знаменитими композиторами:  Євгеном Станковичем,   Валентином Сильвестровим, Анною Гаврилець, з музикантами — Валерієм Матюхіним, Валерієм Козловим та багатьма іншими. Є інтерв’ю і з нашими студентами — лауреатами міжнародних конкурсів. Вони висловлюють своє ставлення до подій, які відбуваються в стінах альма-матер.

Кінопоказ відбудеться у Великому залі НМАУ о 16:00.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати