Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Камінь. Алегорія»

У Тернополі з’явилося 12 нових скульптур
06 серпня, 10:59
ФОТО АВТОРА

У Тернополі відбувся мистецький Всеукраїнський скульптурний пленер «Камінь. Алегорія». У парку «Топільче» у робочій майстерні просто неба скульптори з різних куточків України протягом тижня творили свої роботи. Такий пленер був у місті понад 30 років тому. Скульптури, створені в рамках попереднього заходу, нині прикрашають Парк імені Тараса Шевченка.

Якщо порівняти скульптури попереднього пленеру і теперішнього, можна прослідкувати стрімкий розвиток техніки і майстерності, зауважують фахівці.

«Скульптори, які приїхали з Києва, показують клас тої техніки, яка є новим словом. Українська скульптура зберегла класичний підхід до роботи. Тому наші майстри є бажаними гостями в Туреччині, Латвії, в Італії та в інших країнах. Ми відійшли від популяризації абстракції, школа скульпторів в Україні зберегла канонічні речі, і мені дуже приємно, що це є поштовхом для думки. На нашому пленері можна побачити алегорію, але водночас дуже багато речей у формі класичної візуалізації», — каже начальник Управління культури Тернопільської міськради Олександр Смик.

Щоб камінь почав дихати, треба мати потрібні болгарки, фрези, щітку, зубила та інші робочі інструменти і, звичайно, велику майстерність. Робота з каменем — копітка, індивідуальна і щоразу неповторна.

«Під час роботи над скульптурою треба кожну деталь обдумати, щоб сам матеріал був гармонійно вписаний», — говорить Володимир Шолудько, який присвятив свою композицію відомому українському скрипалю, народному артисту України Богодарові Которовичу, який помер 2009 року. Скрипка і три метелики — цікаву історію, яка стала основою духовної композиції Володимира Шолудька, розповіла майстру вдова Богодара Которовича. «1999-го в Україну Богодару Которовичу привезли скрипку Паганіні для виконання його класичних творів. Коли він грав на ній, з’явилися три метелики і сіли на інструмент. Присутні були вражені, бо звідки метелики з’явилися у закритому приміщенні, ніхто не зрозумів. До речі, скрипка була під охороною. Я вирішив відобразити цю цікаву історію», — зазначив Володимир Шолудько.

Із 12 скульптур, зроблених під час пленеру, одна залишилася незавершеною. На превеликий жаль, учасник заходу, доцент Львівської національної академії мистецтв Григорій Кудлаєнко, раптово пішов із життя.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати