«Камінь. Алегорія»
У Тернополі з’явилося 12 нових скульптурУ Тернополі відбувся мистецький Всеукраїнський скульптурний пленер «Камінь. Алегорія». У парку «Топільче» у робочій майстерні просто неба скульптори з різних куточків України протягом тижня творили свої роботи. Такий пленер був у місті понад 30 років тому. Скульптури, створені в рамках попереднього заходу, нині прикрашають Парк імені Тараса Шевченка.
Якщо порівняти скульптури попереднього пленеру і теперішнього, можна прослідкувати стрімкий розвиток техніки і майстерності, зауважують фахівці.
«Скульптори, які приїхали з Києва, показують клас тої техніки, яка є новим словом. Українська скульптура зберегла класичний підхід до роботи. Тому наші майстри є бажаними гостями в Туреччині, Латвії, в Італії та в інших країнах. Ми відійшли від популяризації абстракції, школа скульпторів в Україні зберегла канонічні речі, і мені дуже приємно, що це є поштовхом для думки. На нашому пленері можна побачити алегорію, але водночас дуже багато речей у формі класичної візуалізації», — каже начальник Управління культури Тернопільської міськради Олександр Смик.
Щоб камінь почав дихати, треба мати потрібні болгарки, фрези, щітку, зубила та інші робочі інструменти і, звичайно, велику майстерність. Робота з каменем — копітка, індивідуальна і щоразу неповторна.
«Під час роботи над скульптурою треба кожну деталь обдумати, щоб сам матеріал був гармонійно вписаний», — говорить Володимир Шолудько, який присвятив свою композицію відомому українському скрипалю, народному артисту України Богодарові Которовичу, який помер 2009 року. Скрипка і три метелики — цікаву історію, яка стала основою духовної композиції Володимира Шолудька, розповіла майстру вдова Богодара Которовича. «1999-го в Україну Богодару Которовичу привезли скрипку Паганіні для виконання його класичних творів. Коли він грав на ній, з’явилися три метелики і сіли на інструмент. Присутні були вражені, бо звідки метелики з’явилися у закритому приміщенні, ніхто не зрозумів. До речі, скрипка була під охороною. Я вирішив відобразити цю цікаву історію», — зазначив Володимир Шолудько.
Із 12 скульптур, зроблених під час пленеру, одна залишилася незавершеною. На превеликий жаль, учасник заходу, доцент Львівської національної академії мистецтв Григорій Кудлаєнко, раптово пішов із життя.