Перейти до основного вмісту

Колесніков уже в Донецьку

03 серпня, 00:00

Учора суддя Апеляційного суду Києва Ірина Сілкова винесла рішення про звільнення з-під варти голови Донецької облради Бориса Колеснiкова й зміни запобіжного заходу на підписку про невиїзд. У постанові сказано, що суд не знайшов достатніх підстав для продовження терміну утримання Колеснiкова під вартою, а доводи Генпрокуратури, яка просила продовжити термін арешту до 6 січня 2006 року, вважає непереконливими. Головною причиною того, що суд змінив запобіжний захід, стала відсутність аргументів з боку обвинувачення до його вимоги продовжити термін ув’язнення Колеснiкова. Крім того, на рішення суду вплинув стан здоров’я підсудного, його постійне місце проживання, а також те, що Колеснiков не ухилявся від слідства.

Увесь хід судового засідання супроводжувався пікетом з близько 50 прихильників Партії регіонів, ПСПУ й партії «Держава». Вітаючи рішення суду, пікетувальники викрикували «Слава суду!» і «Слава Федуру!» Цікаво, що напередодні юридичні консультанти Колеснiкова прогнозували продовження строку утримання свого клієнта під вартою і погрожували звернутися до Європейського суду з прав людини у разi, якщо відповідне рішення все ж таки буде прийнято. Захисники інтересів Колеснiкова, адвокат Андрій Федур та народний депутат Раїса Богатирьова, також вважали, що порушення проти них кримінальних справ є не що iнше, як тиск на захист і спроба Генпрокуратури підштовхнути суд до прийняття потрібного їй рішення. Однак попри те, що Колеснiкова звільнили з під варти, крапку у кримінальній справі проти нього, яку опозиція вважає політичними переслідуваннями, досі не поставлено.

Учорашній день міг взагалі стати тріумфальним для нинішньої опозиції, яка ось уже кілька місяців поспіль веде боротьбу з Генпрокуратурою, але... Майже одночасно зі столичним Закарпатський апеляційний суд вирішив залишити екс-губернатора Закарпаття, секретаря обласної організації СДПУ(О) Івана Різака під вартою до 12 вересня. Нагадаємо, що екс-губернатора звинувачують у доведенні до самогубства ректора Ужгородського університету Івана Сливки, зловживанні службовим становищем і одержанні хабара в особливо великому розмірі, а також у перевищенні влади або службових повноважень та організації масових заворушень. Закарпатський суд, на відміну від Київського, не взяв до уваги схожі аргументи, викладені у заяві адвоката Різака. Коментуючи рішення суду, адвокат Різака пан Мокану зауважив, що воно має суто політичний характер. «Саме у такому результаті я не сумнівався, — сказав він, — не тому, що я песиміст, а тому, що реально оцінюю ситуацію. Суд повністю проігнорував дані, викладені адвокатами, і виніс рішення на підставі припущень та здогадок, озвучених прокурором». Очевидно, що на суд не зміг також вплинути численний столичний депутатський десант у складі членів фракції СДПУ(О) Нестора Шуфрича, Тамари Прошкуратової, Ігоря Шурми, Вадима Місюри і Володимира Воюша.

Попри незадовільний для себе результат у справі Івана Різака, опозиціонери можуть порадіти принаймні за Бориса Колеснiкова, який перебував у Київському СІЗО №13 з 6 квітня 2005 року. За словами адвоката Бориса Колеснiкова Анатолія Коржева, наразі його підзахисному потрібна термінова медична допомога, оскільки стан його здоров’я під час перебування під вартою значно погіршився. Колеснiков також не збирається покидати столицю і заявив, що має намір всіляко сприяти слідству: виконувати усі вимоги суду і своєчасно з’являтися до слідчого на допит.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати