Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

26 жовтня, 00:00

Чорнобиль: Грінпіс проведе власне розслідування

Міжнародна екологічна організація Greenpeace International збирається представити власний звіт про наслідки Чорнобильської катастрофи, оскільки не згодна з висновками МАГАТЕ, згідно з якими наслідки трагедії перебільшено. Про це, як передає korrespondent.net, повідомив експерт організації Ян Ванде Путте під час круглого столу з обговорення звіту Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) про наслідки Чорнобильської аварії. За його словами, експерти Greenpeace прибули в Україну, щоб провести власні дослідження, оскільки не згодні з висновками експертів МАГАТЕ про наслідки катастрофи. При цьому Ванде Путте підкреслив, що звіт, представлений 5-7 вересня на конференції МАГАТЕ «Чорнобиль: погляд назад заради майбутнього розвитку» у Відні, суперечить звіту про наслідки Чорнобильської катастрофи, наданому Всесвітньою організацією охорони здоров’я в 2002 році. Він також зазначив, що експерти ООН залишили поза увагою довгострокові наслідки катастрофи, вплив малих доз радіації на геном людини та інші фактори. Нагадаємо, МАГАТЕ вважає, що проблеми зі здоров’ям у людей після Чорнобильської катастрофи виникають не внаслідок впливу радіації, а через відсутність інформації, необґрунтовані страхи та неправильно проведену програму щодо переселення. Кількість потерпілих внаслідок катастрофи МАГАТЕ звела до 56 померлих і 3 тис. 940 потерпілих. Водночас за офіційними даними української сторони, внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС постраждало 2 млн. 600 тис. чоловік.

Крім виборів на Україну чекає ще й референдум?

На початку наступного місяця — 5— 6 листопада — СДПУ(О) у всіх регіонах України проведе збори, на яких обговорюватиметься доцільність проведення всеукраїнського референдуму про членство України в НАТО та участі в Єдиному економічному просторі. Про це учора на прес-конференції заявив лідер СДПУ(О) Віктор МЕДВЕДЧУК . За його словами, цими днями вiдбудуться 55 зборів, в яких візьмуть участь 11— 15 тис. чоловік. На зборах визначиться коло питань, які пропонують винести на референдум, і створять ініціативні групи зі збору підписів. «Ми не маємо наміру просто збирати підписи і приносити їх у парламент. Ми заявляємо про необхідність проведення референдуму... У нас є всі юридичні підстави, щоб провести цей референдум», — заявив В. Медведчук. Говорячи про механізм підготовки до референдуму, він відзначив, що після того, як буде зібрано підписи, їх передадуть до ЦВК, а потім рішення має приймати Президент. Як підкреслив В. Медведчук, «Президент зобов’язаний, виходячи з Конституції, призначити референдум». В. Медведчук також підкреслив, що питання, які буде винесено на референдум, не вимагають, щоб результати референдуму проходили через Верховну Раду й були затверджені парламентом, як це було з результатами всеукраїнського референдуму в 2000 році про внесення змін до Конституції України. Лідер соціал-демократів також ще раз відзначив, що СДПУО) на парламентські вибори піде самостійно, передає Інтерфакс-Україна. Водночас, він підкреслив, що це не виключає блокування. Але «на сьогодні установка така — «йти самостійно», — зазначив В. Медведчук.

Влада не хоче стабільності, заявляє мер Києва

Київський міський голова Олександр ОМЕЛЬЧЕНКО , який рік тому підтримав Віктора Ющенка на президентських виборах, заявляє, що нова влада не зацікавлена в стабільній владi в Києві. «У нас багато проблем, і одна з них — відсутність взаєморозуміння нової влади зі стабільною владою в Києві», — заявив мер позавчора на зустрічі з профспілковим активом столиці. «Такою владою, на жаль, не пишаються, їх це дратує, й усім хочеться, щоб нестабільність почалася зі столиці», — додав він. За словами О. Омельченка, однією з проблем у взаємовідносинах столичної та центральної влади є питання про призначення глав районних держадміністрацій. Мер нагадав, що він тричі отримував доручення екс-прем’єра Юлії Тимошенко та Президента Віктора Ющенка з приводу зміни керівництва в районах після помаранчевої революції. Ще одна проблема у взаємовідносинах Києва із центральною владою — невиплата близько 1 млрд. грн. за перевиконання показників держбюджету 2004 року. «Влада побачила гарний шматок у чужій кишені», — цитує О. Омельченка Інтерфакс-Україна. Він нагадав, що додаткові дотації за підсумками 2004 року мають бути виплачені семи регіонам, і їхня загальна сума становить 1,27 млрд. грн., iз яких частка Києва — 971 млн. грн. «Якщо центральна влада поламає самоврядування в Києві, це буде підтвердженням того, що воно поламане й по всій Україні. Ні Донбас, ні Одеса, ні Львів не можуть протистояти центральній владі, бюрократичному адміністративному апарату так, як можемо це робити ми», — підкреслив О. Омельченко. Він також заявив, що у зв’язку з невиплатою цієї дотації Києву й регіонам «це питання може перейти в політичне». «Я наполягатиму, що Віктор Пинзеник (міністр фінансів. — Ред. ) не забезпечує стабільність не лише в Києві, а й в Україні», — заявив мер столиці.

Курців побільшало

В Україні палить 66% чоловічого населення (62% — щодня, 4% — епізодично) і 20% жіночого (17% — щодня, 3% — епізодично). Про це свідчать результати останнього масштабного тематичного соцдослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології влітку цього року, передає Інтернет- репортер. Як повідомили представники Коаліції громадських організацій і ініціатив «За вільну від тютюнового диму Україну», які в цей час узагальнюють і готують до оприлюднення повний звіт за дослідженням, курців останніми роками побільшало. Згідно з результатами опитування, зростання сталося переважно за рахунок молодих малозабезпечених чоловіків з невеликих населених пунктів. Для порівняння, 2000 року щодня або епізодично палили 57% українців-чоловіків. На думку представників Коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну», підсумки соцопитування красномовно свідчать про те, що сигарети для українців стають дедалі доступнішими, і це є однією з причин збільшення кількості курців.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати