Коротко / Україна
Київ розпочав добір кандидатів у волонтери на Євро-2012
У столиці розпочався відбір кандидатів у волонтери на Євро-2012, повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу Київської міської державної адміністрації. Співбесіди з кандидатами відбуваються в створених центрах, які в майбутньому використовуватимуться для забезпечення та підтримки волонтерів під час обслуговування фінальної частини чемпіонату Європи в 2012 році, а саме: на базі спеціалізованих шкіл № 43, 53, 207, 214 та середньої загальноосвітньої школи № 78. Як повідомляють у Головному управлінні з питань підготовки та проведення Євро-2012, відбиратимуть волонтерів фахівці науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи Академії педагогічних наук при Міністерстві освіти й науки України, який став переможцем відкритих конкурсних торгів. Зазначений центр має значний досвід у організації українських та міжнародних волонтерських проектів. Відбирають волонтерів лише фахівці з психології, педагогічні працівники та викладачі з мовної підготовки, які мають відповідні вчені звання, наукові ступені та сертифікати. Прийматимуть волонтерів на роботу за результатами співбесіди іноземною мовою. Станом на початок липня 2011 року на веб-сайті Приймаючого міста Київ зареєструвалося понад 6 тисяч кандидатів у волонтери. Стати київським волонтером уже виявили бажання громадяни з Німеччини, Польщі, Азербайджану, Норвегії, Канади, Грузії, США та навіть Індії. Щодо напрямків роботи, то найбільше кандидати у волонтери хотіли б надавати інформаційну підтримку вболівальникам — 47%, працювати в медіа-центрі приймаючого міста виявили бажання 45%, допомагати в офіційній фан-зоні — 35%. Найменшу цікавість викликає в молоді мовна допомога службам безпеки міста — лише 7% охочих.
Cуд звільнив Макаренка і Шепітька з-під варти
Апеляційний суд Києва звільнив з-під варти екс-голову Державної митної служби Анатолія Макаренка та екс-начальника відділу Київської регіональної митниці Тараса Шепітька. Таким чином, суд задовольнив клопотання захисту Макаренка й Шепітька щодо заміни їм запобіжного заходу із взяття під варту на інший, повідомляє УНІАН. Макаренко й Шепітько були звільнені з-під варти одразу після оголошення суддею рішення. При цьому суд заборонив звільненим виїжджати за межі України. Суд мотивував своє рішення позитивними характеристиками щодо них, клопотанням поважних осіб щодо їхнього звільнення, поганим станом здоров’я Макаренка й наявністю в Шепітька неповнолітніх дітей. Як відомо, колишнього першого заступника голови НАК «Нафтогаз України» Ігоря Діденка та Анатолія Макаренка звинувачують у неправомірному митному оформленні природного газу. Діденка було затримано 9 липня 2010 року в рамках розслідування кримінальної справи про заподіяння шкоди Україні за наслідками розгляду позову «РосУкрЕнерго» до «Нафтогазу» в Стокгольмському арбітражі. Цю справу об’єднано в одне провадження разом із кримінальною справою, яку було порушено за аналогічні злочини щодо Макаренка. У цій справі, крім Діденка та Макаренка, звинувачення були висунуті й іншим посадовцям, які працювали з ними — Шепітьку, Сергію Гарячому, Олександру Конєву, Олегу Борділовському.
На Дніпрі та його притоках розпродають острови
Поки в Україні тривають суперечки відносно того, чи можна продавати землю, на Дніпропетровщині торгують... островами. Сьогодні на річках області цілком реально придбати затишну і зелену ділянку землі в декілька гектарів. Причому ціни на річкові острови повністю відповідають цінам на острови в тропічних морях та океанах і складають значну суму. Прокурор Дніпропетровської області Наталія Марчук була сильно здивована, побачивши в інтернеті оголошення про незаконний продаж природних об’єктів. «Сьогодні навіть не потрібно проводити оперативно-розшукову діяльність, — заявила вона на засіданні колегії облпрокуратури. — У нас в інтернеті можна побачити оголошення про те, що на річках Дніпропетровської області продається острів або півострів за ціною три млн. доларів. Це поза увагою прокурорів. А тим часом заплава річки Дніпро і санітарна зона вже забудовані. Це 147 незаконних містобудівних об’єктів!» За словами Н. Марчук, лише в поточному році прокуратура області на користь держави стягнула 270 млн. гривень. Державі повернули 158 гектарів земель і унеможливили видачу ділянок загальною площею близько 300 гектарів. У прокуратурі побоюються, що «прихватизація» природних об’єктів може прискоритися після остаточної відміни мораторію на купівлю-продаж землі. Хоча й зараз прикладів аж надто багато. Так, зовсім нещодавно в Новомосковському районі спритні ділки спробували вкрасти у держави величезний острів на річці Самара. Щоправда, співробітникам СБУ вдалося припинити цю операцію, а за фактом відчуження землі порушили кримінальну справу, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ.
Випуск газети №:
№115, (2011)Рубрика
День України