Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

02 квітня, 00:00

Міліція довела дію закону Ломоносова-Лавуазьє

На 15 тисяч примірників збільшилися в ці дні фонди шкільних бібліотек Хмельницької області. Представники підростаючого покоління, які досі мали один буквар на трьох, разом із сівачами розумного, доброго та вічного дякують за це... міліції. «На складі центру з розподілу і реалізації підручників у період 2001—2002 років незаконно списували літературу, що надходила до Хмельницького з держпідприємства по торгівлі Міністерства освіти та науки», — повідомив для «Дня» старший інспектор центру громадських зв’язків управління МВСУ у Хмельницькій області Ігор Байдак. Товарознавець вказувала у накладній для одержувача з району меншу цифру, а у накладній «для себе» — більшу цифру. «В результаті цієї «подвійної бухгалтерії» на складі було приховано на сто тисяч гривень навчальних посібників», — продовжив Ігор Байдак. Порушено кримінальну справу, де слідчий пише офіційною мовою про «внесення заздалегідь недостовірних даних», «шахрайські дії», через які скривджені поважними дорослими школярики не мали книжок, аби впевнено йти до вершин науки. В облуправлінні освіти та науки погодилися, що «станом на 25 лютого цього року 199 838 учнів краю були забезпечені підручниками лише на 71,8 відсотка». Найгірше з підручниками в учнів п’ятих—дев’ятих класів найвіддаленіших сільських шкіл. На жаль, в облуправлінні не змогли пояснити, навіщо, як записано у міліцейському протоколі, «на складі приховали 15 тисяч примірників навчальної літератури». Одначе погодилися, що продовжує зберігати свою силу закон Ломоносова-Лавуазьє: якщо в одному місці зменшиться, то в іншому місці обов’язково збільшиться. На чию користь? «Факт, що не на користь школярів. Та в ході досудового слідства з’ясуються всі подробиці цієї непересічної кримінальної справи», — вважає Ігор Байдак, повiдомив Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».

Місячник добровільної здачі зброї завершився примусовим взяттям кілерів

31 березня в Україні закінчився місячник добровільної здачі вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів і засобів самооборони, заряджених речовинами сльозочинної і дратівливої дії (газові пістолети, револьвери). Завершився також строк реєстрації зброї у порядку, встановленому законом. Добровільна здача зброї звільняла його власника від кримінальної та адміністративної відповідальності. Останнього дня місячника цілий арсенал зброї на обійсті 52-річного жителя селища Чинадієво Мукачівського району Закарпаття знайшли в ході санкціонованого обшуку працівники Мукачівського РВВС обласного управління внутрішніх справ. У тайниках пильні міліціонери виявили саморобний пістолет, пристосований для стрільби патронами калібру 5,62 мм, малокаліберну гвинтівку з глушником, дві мисливські одноствольні рушниці, майже 200 набоїв до нарізної вогнепальної зброї різних марок та два тесаки, визнані експертами за холодну зброю. Порушена кримінальна справа.

Зразу ж після того були затримані в Ужгороді два кілери, на рахунках яких кілька замовних убивств і розбоїв. Їх тривалий час розшукували правоохоронні органи Волинської та Тернопільської областей. Як повідомили в центрі громадських зв’язків УМВС в Закарпатській області, в Ужгороді кілери-гастролери відсиджувалися, після чергової брудної справи, майже півроку. «Засвітилися» вони випадково — під час нальоту на одну з квартир обласного центру. При затриманні в них вилучили два пістолети, ножі та гранату, повiдомив Василь ЗУБАЧ , Ужгород.

Врятувала мотузка для сушіння білизни

Удосвіта 27 березня перші пожильці вийшли з під’їзду свого будинку на вулиці Інститутській у Хмельницькому й мало не зомліли: з балкона на рівні четвертого поверху, зачепившись однією ногою за мотузку для сушіння білизни, звисав головою донизу їхній 56-літній сусід. «Зателефонували за номером «01». Виклик прийняли о 6 годині 10 хвилин. Уже через чотири хвилини були з пожежною драбиною на місці пригоди. Врятували цього «бранця» від погибелі», — повідомив для «Дня» начальник Хмельницького обласного відділу пожежної безпеки МНС Петро Томчишин. «Вдруге народжений» проживає у своїй квартирі на вулиці Інститутській 17/2 самотньо. Він не пам’ятає, як довго перебував у цьому «вільному польоті». Одначе він сказав своїм рятівникам, що «у цей тривалий період передумав залишати цей білий світ». І дякує долі, що склалося саме так, а не інакше. На жаль, мотузка найчастіше не рятує отих, хто вирішує вкоротити собі віку. Лише з початку березня на території краю зареєстровано п’ять випадків самогубства. Кожен з отих п’ятьох нещасних, наклавши зашморг на шию, таки виконав свій лихий задум, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати