Коротко / УКРАЇНА
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20030226/436-2-2.jpg)
В Алушту приходять інвестиції
У кримській здравниці Алушті проходить успішна реалізація інвестиційних проектів. На набережній, між Морвокзалом і Професорським куточком, вже почалося будівництво курортного комплексу «Мигдалевий гай», в який, зокрема, увійдуть п’ятизірковий готель, концертний зал на 2,5 тисячі місць, аквапарк і мережа ресторанів. Інвесторами цього проекту, вартість якого оцінюється в $20 млн., виступили Національний резервний банк (РФ) і банк «НРБ — Україна». За рахунок інвестицій «НРБ — Україна» також реконструйовано інший курортний комплекс — ВАТ «Пансіонат «Море»: тут до послуг відпочиваючих 137 номерів підвищеної комфортності, басейни, ресторан, бари, більярдна, боулінг, тренажерний зал і парк. А в районі південнобережного селища Малореченське буде зведено першу в Криму дерев’яну церкву, яка здійметься вгору на 70 метрів. При її будівництві передбачається використати деревину, завезену з Івано-Франківської та Рівненської областей. Фінансувати цей проект (його вартість — близько $1 млн.) буде Національний резервний банк (РФ), повідомляє Анатолій ОСАДЧИЙ .
Кримські татари вимагають встановити пам’ятники жертвам депортації та репресій
У лютому 2003 року виповнилося 85 років від дня загибелі Номана Челебіджихана, глави першого національного уряду Криму, голови I Курултаю, обраного 1917 р., муфтія Криму, Литви, Білорусі. Цю подію відзначено в Сімферополі та Севастополі мітингами, організованими з ініціативи Ісламської партії України. Учасники мітингу в Сімферополі підкреслювали, що Номан Челебіджихан був справжнім демократом і в своїй політичній боротьбі виключав методи насильства. Жовтневий переворот 1917 року він сприйняв як трагедію, яка несе за собою війну, смерть, злигодні. Самого Номана Челебіджихана було заарештовано більшовиками і без суду розстріляно в севастопольській в’язниці…
У резолюції мітингу зазначається, що знищення мільйонів людей — плоди діяльності Комуністичної партії. На думку учасників мітингу, це позбавляє її правонаступників права претендувати на владу в країні. Вони вважають, що народ і влада незалежної України мають зробити висновки з минулого періоду свого розвитку й не допускати порушення законності, особливо за національною ознакою.
Учасники мітингів зажадали встановити пам’ятники жертвам депортації та політичних репресій доби комуністичного тоталітаризму, перейменувати вулиці та майдани, населені пункти, названі на честь виконавців геноциду, не допускати міжнаціональної ворожнечі, повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО , Сімферополь.
Жінки Кам’янця-Подільського виходять на крутий віраж
Небувалий ажіотаж панує у ці дні серед окремих представниць прекрасної статі Кам’янця-Подільського. Вони готуються взяти участь в автоперегонах і в авторалі, що стали звичайними для їхніх чоловіків. «У вихідні дні наш Кам’янець-Подільський ділиться на дві частини. Одна, менша, бере участь у перегонах, друга виступає у ролі завзятих уболівальників», – повідомив для «Дня» завідувач організаційно-контрольного відділу міськвиконкому Валерій Клименко. Представники меншої частини – керівники установ, організацій, підприємств і бізнесмени. В останніх змаганнях директор «Автосервісу» Олександр Шевчук, автомобілем ВАЗ 21099, залишивши позаду «Шкоду» директора «Вантажтрансу» Віктора Антонюка, зайняв перше місце. Він заявив, що успіху досягає не той, у кого машина ліпша, а той, хто їздить швидше. «Дружини учасників цих перегонів довго мовчки спостерігали за захопленням своїх чоловіків. Нарешті публічно оголосили про свою участь у змаганнях. Як і годиться, жіночі перегони відбудуться напередодні свята 8 Березня», – продовжив Валерій Клименко. Тепер вони наполегливо й багато тренуються. Найпалкіше привітали нове хобі представниць чарівної статі власники автозаправочних станцій – збільшилася виручка. Про приз, що чекає на переможницю, не повідомляється. Обивателі ж кажуть, що дехто з чоловіків уже не радіє з того, що показав цей приклад, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».
Католицький світ попрощався з єпископом Яном Ольшанським
25 лютого о 12 годині віруючі й світські прощалися з єпископом Кам’янець-Подільської дієцезії Яном Ольшанським, який прожив 84 роки, маючи 60 років священства. Похорон відбувся у Кафедральному храмі міста над річкою Смотрич. Як сказано у некролозі, «16 січня 1991 р. Святіший Отець Папа Римський Іван Павло II номінував о. Яна Ольшанського єпископом ординарієм відновленої Кам’янець-Подільської дієцезії, доручаючи Його опіці віруючих, котрі проживали на території 8 адміністраційних округів південної частини України. Завдяки його зусиллям на цій території було створено душпастирські осередки, які дали підставу до виникнення двох інших дієцезій. У Кам’янець- Подільськiй дієцезії, яка відроджувалася, єпископ Ян Ольшанський заснував Вищу Духовну Семінарію і відновив діяльність понад 200 парафій. Він був відкритий на потреби інших, особливо бідних та самотніх». Для прощання з Його Ексцеленцією Єпископом Яном Ольшанським до Кам’янця-Подільського прибули високі духовні особи різних конфесій України і Польщі, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».
Випуск газети №:
№36, (2003)Рубрика
День України