Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

11 червня, 00:00

Дніпропетровці запропонували полякам «австрійський варіант»

Рік тому в Дніпропетровську вiдбулася зустріч двох президентів — України і Польщі. Леонід Кучма і Олександр Квасневський домовлялися про конкретику в двосторонніх відносинах. Один із результатів цієї зустрічі — відкриття в дніпропетровському спортивному комплексі «Метеор» Польської національної виставки, на якій представлено продукцію 150 підприємств — товари широкого споживання, будматеріали, електронна техніка та інше. На виставку для розширення ділових контактів з українськими колегами приїхали понад 100 польських бізнесменів, а також депутатів сейму і представників уряду.

Один із них, держсекретар міністерства економіки Польщі Анджей Шароварський, розповідаючи про розвиток українсько-польських вiдносин, повідомив, що товарообіг між двома країнами минулого року становив 1,4 млрд. доларів. Виріс до 70 млн. доларів і обсяг польських інвестицій в Україну. На її території активно працюють два банки, цілий ряд спільних підприємств, а у спеціальній економічній зоні «Яворів» під Львовом — понад 20 фірм зі 100-відсотковим польським капіталом. Пожвавилися після торішнього саміту двох президентів і торговельні стосунки з Дніпропетровщиною. І все ж, як підкреслювали на відкритті виставки представники обох сторін, можливості для співпраці польського та українського бізнесу використовуються ще недостатньо. Одна з причин такого становища — мала кількість інформації про ситуацію на українському і польському ринках. Проте і тут партнери з сусідніх країн вже зробили крок назустріч одне одному. В українсько-польському центрі Кучми-Квасневського, розташованому в Дніпропетровському університеті бізнесу і права в день відкриття виставки відбулася презентація Інтернету-порталу, що містить бізнес-інформацію для ділових людей України та Польщі. Окрім того, губернатор Дніпропетровщини Микола Швець з метою розширення контактів поставив на зустрічі з польською стороною питання про відкриття в Дніпропетровську консульства, торговельного представництва, а також — регулярного авіарейсу на Варшаву. Як на аргумент, він посилався на успішний розвиток стосунків з Австрією. За його словами, відкриття компанією «Австрійські авіалінії» рейсу Відень—Дніпропетровськ сприяло припливу австрійських інвестицій до регіону. Як результат, у обласному центрі діє мережа універсамів «Білла», і в день відкриття польської виставки розчинила свої двері для клієнтів дніпропетровська філія «Райфайзен-банку» — першого на території України банку зі 100-відсотковим іноземним капіталом. Приклад губернатора, судячи з усього, виявився переконливим. Принаймні гості з Польщі обіцяли всерйоз подумати над його пропозиціями, повiдомляє Вадим РИЖКОВ, «День».

Депутати — за президентське правління

Набирає обертів скандал навколо обрання міського голови Кіровограда. Вибори, що відбулися 31 березня, було, як відомо, визнано недійсними. «Незважаючи на те, що посадові особи міста відмовилися вирішувати передбачені чинним законодавством питання щодо проведення повторних виборів, новообрані депутати міської ради, члени депутатської групи «Кіровоград — за Єдину Україну» скликали сесію міської Ради, яка зобов’язала міськвиконком вишукати кошти для проведення повторних виборів», — йдеться у зверненні 35 депутатів Кіровоградської міської ради та районних рад до Президента України. Проте на підставі виявлених порушень пізно ввечері 8 червня територіальний (міський) виборчком 10-ма голосами з 15 прийняв рішення про перенесення повторних виборів на більш пізній час. Утім, з ініціативи решти членів міськвиборчкому, на бік яких стали і делеговані до Кіровограда представники ЦВК, минулої неділі голосування все ж відбулося. Найбільшу кількість голосів набрав Микола Чигрин, який балотувався при підтримці Компартії, повідомляє Інтерфакс-Україна. «Абсолютна більшість виборців переконана, — йдеться також у зверненні міських депутатів до Президента, — що у зв’язку із грубими порушеннями законодавства повторні вибори також буде визнано недійсними (до такого ж рішення прийшли 9 з 15 членів міськвиборчкому. — Ред. ) ...Враховуючи таку критичну ситуацію, яка склалася у Кіровограді, просимо Вас, вельмишановний Леоніде Даниловичу, як гаранта додержання Конституції України, тимчасово, до виборів міського голови, ввести у місті пряме президентське правління».

Спостерігачі вважають, що крапку в цій історії зможе поставити лише суд.

Черга в cтрій

Минула субота у військовій частині в Дівичках нагадувала 1 вересня. Змішані почуття батьків, неприховане бажання з боку тих, хто присягає, продемонструвати перші досягнення в новій іпостасі, батьківські збори і, безперечно, концерт.

У 281 навчальній артилерійській бригаді служитиме 722 чоловіки з усіх регіонів України. Як розповідають, щоб одержати право тут служити у війську, треба було неабияк попрацювати, оскільки конкурс становив 10 чоловік на місце. Викликане це указом Президента про ліквідацію з 2005 року інституту прапорщиків, служба ж у навчальній артилерійській бригаді «світить» вже сержантськими погонами. Після півроку навчання майстерності артилериста, а це — 27 різних спеціалізацій, іспит визначить кращих, які термін служби, що залишився, вже відбуватимуть як командири артилерійських гармат, командири артилерійської розвідки тощо.

Зараз же, до цього, зрозуміло, ще дуже далеко. Нещодавно, під час допризовної підготовки, призовники навчилися марширувати, але, щоправда, це у них ще не завжди виходить якісно. Пройшли вони й правову підготовку, тобто досконально вивчили: що робити в армії не рекомендується і що їм загрожує за непослух. Командир частини Віктор Безпальчук говорить, що нинішній призов «якісніший» за попередні — хлопці здоровіші, міцніші і кмітливіші. Це, на його думку, говорить про те, що Українська армія має потенціал для вдосконалення, повiдомляє Оксана ОМЕЛЬЧЕНКО, «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати