Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

13 листопада, 00:00

Українські миротворці нарешті потраплять до Косово

Найближчим часом український миротворчий контингент буде передислоковано з Македонії до Косово для виконання функцій у складі багатонаціонального контингенту КейФОР. Домовленість про це була досягнута під час зустрічі начальника Генерального штабу Збройних сил України — першого заступника міністра оборони України, генерал-полковника Володимира Шкідченка з верховним головнокомандувачем Збройних сил НАТО в Європі генералом Веслі Кларком у Брюсселі. Там цього тижня відбулася зустріч начальників генеральних штабів країн НАТО i держав-партнерів Альянсу. Під час переговорів українських військових із колегами з НАТО було відзначено, що стосунки між НАТО i Україною, зокрема у військовій галузі, набули стабільного i конструктивного характеру, повідомляє кореспондент «Дня» Сергій ЗГУРЕЦЬ .

Просимо вважати недійсним

«ДемПУ поважає всі партії демократичного напряму і стоїть на позиції консолідації, — говориться у спеціальній заяві партії, присвяченій Декларації про початок процесу створення об'єднаної національно-демократичної партії («Вперед, Україно», ДемПУ, ЛДПУ, НРУ(К), «Відкрита політика»). — Однак у цьому випадку керівні органи партії не приймали рішення про входження до цього об'єднання». Заява зумовлена повідомленням про підписання декларації президентом міжнародної організації «Союз-Чорнобиль» Володимиром Шовкошитним як главою фракції ДемПУ «За об'єднання демократичних сил». «Це ще одна недостовірна інформація, — на яку звертає увагу ДемПУ, — оскільки ніяких фракцій у партії немає». Лідер ЛДПУ Ігор Душин також спростував участь своєї організації у створенні об'єднаної націонал-демократичної партії. «Група «Відкрита політика» в нашій партії не оформлена організаційно і не може представляти всю ЛДПУ», — заявив пан Душин кореспондентові «Дня».

Без барикад!

«Ми маємо бути вдячні тим політикам, які не доводять справу до барикадного стану, — заявив депутат ВР Юрій Криворучко на прес-конференції у Львівському Будинку вчених. — Я радий, що Леонід Кучма та Євген Марчук порозумілися сьогодні і знайшли спільні політичні площини, а не довели справу до протистояння, за яким починаються барикади. А що стосується брудних технологій, які були застосовані проти Євгена Марчука на Львівщині (під час передвиборної кампанії. — Ред. ), то ситуація дійсно пікантна, однак гадаю, що свою оцінку всім вчинкам розставить історія». Пан Криворучко висловився проти створення в Україні двопалатного парламенту, зазначивши однак, що Л.Кучма має повне право ініціювати це питання як Президент і як громадянин України. На його думку, двопалатний парламент існує в країнах з федеральним устроєм. «Ми сьогодні, враховуючи внутрішню політичну ситуацію, не повинні дозволити будь-якої федералізації України ні де-юре, ні де- факто», — наголосив Ю.Криворучко, повідомляє кореспондент «Дня» Микола САВЕЛЬЄВ.

Вiдкрито пам'ятний знак сiчовим стрiльцям

У четвер у Вiнницi з iнiцiативи деяких громадських органiзацiй i полiтичних партiй вiдкрито новий пам'ятний знак. Напис на стелi зi свiтлого гранiту, увiнчанiй тризубом, розповiдає, що встановлено її в пам'ять про загиблих сiчових стрiльцiв, якi продовжували традицiї українського козацтва. 90 рокiв тому, починаючи з березня 1919 року, на теренi Вiнниччини в боях із Червоною Армiєю загинуло майже десять тисяч сiчових стрiльцiв. Основнi подiї розгорталися поблизу Жмеринки, Козятина та Могилева-Подiльського, у Вiнницi був лазарет, де лежали пораненi та хворi вояки — захисники УНР. Захопивши мiсто, бiльшовики важкопоранених добили на мiсцi, а здоровших вивезли i розстрiляли в Грохольському яру за мiстом. Одна з братських могил міститься в центральнiй частинi Вiнницi на територiї колишнього цвинтаря, знесеного в серединi 70-х рокiв. Десять рокiв тому група вiнниччан встановила тут дерев'яний хрест. Нинi хрест замiнено довговiчнiшим пам'ятником. Що ж стосується самої мiської влади, то її позицiя щодо цього принаймнi дивна, адже вулицi мiста досi носять iмена iнiцiаторiв розстрiлiв нацiонально свiдомої iнтелiгенцiї в тому ж Грохольському яру, наприклад, червоного командира Казимира Квятека, повідомляє Вiктор МЕЛЬНИК, «День».

Посівні площі під соняшник скоротять

Площі під посівами соняшника в Україні в найближчі роки скорочуватимуть через введення 23-процентного експортного мита, вважає перший заступник міністра агропромислового комплексу Леонід Сватков. З його слів, у 2000 році іх скоротять до 2—2,2 млн. га, а надалі — до 1,6—1,8 млн. га. «Мито — реальний крок у бік скорочення площ. Однак я не вірю, що ми взагалі не будемо сіяти соняшник, як кажуть наші опоненти (противники введення мита), — заявив Л.Сватков. На думку фахівців, підвищення валового збору насіння соняшника збільшенням посівних площ призводить до порушення сівозміни і зниження врожайності соняшника. Оптимальна площа для посіву соняшника в Україні, як вважають фахівці, — 1,5 млн. га, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Долари на Рівненщині є, але... переважно на «чорному ринку»

Фактично до п'яти з половиною гривень піднявся неофіційний курс долара за останні тижні на Рівненщині. Така ситуація, на думку працівників банків області, пов'язана з істотним збільшенням гривневих мас. Переважно кошти акумулюються в приватних торгівців, які, як правило, купують продукти і товари за кордоном. Їм для нормальної роботи необхідно регулярно конвертувати гривні. У той же час обмінні пункти, які легально працюють, із цим завданням явно не справляються. Банки поки що не в змозі змінити таку ситуацію, бо не можуть вільно купувати іноземну валюту і змушені задовольнятися продажем лише тих доларових крихт, які здає в ці ж обмінні пункти населення. Поки що ситуація з валютообмінними операціями залишається на Рівненщині без змін і ніхто з точністю не може спрогнозувати, як змінюватиметься курс валют на «чорному ринку» навіть найближчими днями, тим більше, що за останній тиждень в області зросли ціни на бензин, повідомляє кореспондент «Дня» Володимир КОНЄВ.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати