Коротко / УКРАЇНА
Профспілки проти збільшення житлово-комунальних тарифів
Федерація профспілок України виступила із заявою, в якій говориться, що підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги для населення є «передчасною мірою, яка призведе до посилення соціальної напруженості в суспільстві і викличе адекватну реакцію на це профспілок». Борги держави по зарплаті та соціальних виплатах населенню становлять 3 млрд. грн. (за даними Держкомстату — більше 7 млрд. грн. — Ред.), а з урахуванням боргу підприємств і Пенсійного фонду — майже 9 млрд. грн. «Тому профспілки повністю підтримують рішення Верховної Ради України про заборону підвищення цін і тарифів до повного погашення цієї заборгованості», — говориться в документі. Середній розмір нарахувань за житлово-комунальні послуги навіть на рівні 80% оплати їхньої вартості в червні становив 36% середньомісячної зарплати, повідомляє Інтерфакс-Україна. У зв'язку з цим з початку року громадяни України сплатили тільки 69,3% нарахованих сум. Заборгованість самої держави перед житлово-комунальними господарствами тільки по житлових субсидіях перевищує 1,2 млрд. грн. Тому «рішення про підвищення тарифів у регіонах повинні прийматися після обов'язкової експертизи економічного обгрунтування норм споживання населенням води, тепла, ціноутворення і якості послуг у цій сфері за участю профспілок і товариств захисту прав споживачів».
Концертний сезон у Києві вперше відкриватимуть джазові виконавці
5 вересня в «Українському домі» відбудеться джазовий концерт, який стане одним із перших у рамках декади святкування п'ятої річниці Фонду сприяння розвитку мистецтв України — організації, що займається підтримкою, як талановитих митців, так і окремих перспективних мистецьких проектів. Вперше в історії концертний сезон у столиці відкриватимуть відомі джазові виконавці — В'ячеслав, Тимур та Катерина Полянські, солісти Наталя Гура, Наталя Потапенко, Карлен Мкртчян, а також камерний ансамбль «Київ-стрінг-бенд» під керівництвом Юрія Соловйова, які виконають твори Гершвіна, Еллінгтона, Міллера та Тимура Полянського. Такий несподіваний хід керівництву Фонду запропонував організатор концерту — Мистецький центр розвитку молодіжного співробітництва «21 століття для України», добре відомий в Україні масштабними концертами до Дня незалежності цього та минулого року у Національній філармонії, що мали неабиякий успіх серед публіки. Як зазначив президент центру Петро Качанов, джазові музиканти давно вже не мали можливості виступити разом у престижному концертному залі з нормальним освітленням і звуком, тому публіка зможе отримати максимум задоволення, повідомляє Петро Богданов.
А чи був автомобільний імпорт?
Спільне підприємство «АвтоЗАЗ-Daewoo» подало позов про порушення правил імпорту автомобілів в Україну, повідомляють «Українські новини». У ньому міститься вимога провести розслідування, оскільки імпорт шкодить українському товаровиробникові, сприяє погіршенню його виробничого, торгівельного та фінансового становища й призводить до спаду українського автомобілебудування. Відповідно до рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, яке прийнято 20 серпня і набрало чинності 28 серпня, Міністерство зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі має провести спеціальне розслідування у зв'язку з цим позовом. Зокрема, МЗЕЗТ повинно розслідувати імпорт автомобілів із Болгарії, Європейського Союзу (Бельгія, Данія, Німеччина, Греція, Іспанія, Франція, Ірландія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Португалія, Велика Британія), Малайзії, країн Прибалтики (Естонія, Латвія, Литва), Росії, Білорусі, Кореї, Молдови, Польщі, Румунії, Словаччини, Туреччини, Чехії, Японії. На сьогоднішній день немає даних про ввезення в Україну автомобілів.
Спільний «улов» правоохоронців
Працівники одеської міліції спільно із колегами з Чехії та Білорусі затримали лідерів двох кримінальних угрупувань, котрі переховувалися в межуючих з Україною країнах. Бандформування, очолювані затриманими, діяли в Одеській області та здійснили низку вбивств і тяжких злочинів, повідомили агентству Інтерфакс-Україна в Центрі громадських зв'язків МВС України. Тільки на одному з об'єктів в Одесі виявлено цілий арсенал вогнепальної зброї: 6 гранатометів, 2 автомати Калашникова, пістолет-кулемет «Скорпіон», понад тисячу набоїв і граната.
Сільськогосподарський комплекс України може постраждати
Запровадження 30% мита на експорт насіння соняшника завдасть шкоди як товаровиробнику, так і всьому сільськогосподарському комплексу України, вважає Патрік Брекен, президент компанії Cargill-Україна, котра працює на українському ринку олійних культур, повідомляє Інтерфакс-Україна. За його словами, запровадження 30% мита призведе до більш аніж 30% зниження внутрішніх цін на насіння соняшника, що, у свою чергу, спричинить зниження зацікавленості товаровиробників у розширенні посівних площ і зниження обсягів виробництва насіння. За словами фахівця, від цього може постраждати весь сільськогосподарський комплекс України. Cargill-Україна є одним з найбільших експортерів зернових в Україні. З урожаю 1998 року компанія експортувала близько 80 тис. тонн насіння соняшника. Загалом експорт соняшника з України 1998 року досяг 908 тис. тонн. з 2,25 млн. тонн вироблених. Внутрішня потреба України в соняшнику становить 1,1-1,2 млн. тонн (450 тис. тонн олії).
Випуск газети №:
№159, (1999)Рубрика
День України