Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

08 жовтня, 00:00

Чергова спроба політичної консолідації

Нове громадсько-політичне об'єднання під промовистою назвою «Єдність» утворилося на теренах Івано-Франківської області. Фактично це є блок політичних партій і громадських організацій правого та центристського спрямування, що ставлять за мету розбудову української держави та консолідацію народу навколо української національної ідеї. Готовність до об'єднання виявили 14 доволі різних партій і організацій. Слід зазначити, що це вже не перша спроба ліквідації політичних міжусобиць на Прикарпатті. Але відмінність останньої від попередніх у тому, що її хочуть поширити на всю Україну. При цьому організатори «Єдності» стверджують, що робиться це не під президентські вибори, повідомляє кореспондент «Дня» Тарас ТКАЧУК.

Рутинні протести лівих

Учора, як зазвичай буває 7 жовтня, відбулися акції протесту лівих сил. Цього разу демонстранти, йдучи від метро «Арсенальна», зупинилися зажадати виплати зарплат і пенсій біля стін парламенту, а потім провели мітинг на Європейській площі. Безумовно, привід для проведення подібних акцій є. Життєвий рівень падає, криза дошкуляє. Та чи зрозумілі мітингуючим цілі? Спостерігаючи за поведінкою лівих у парламенті, видно, що вони всіляко намагаються ухилитися від відповідальності. Оскільки, за великого бажання, маючи більшість (разом із «Громадою»), вони давно могли добитися відставки уряду. Але, очевидно, ліві здогадуються, що за нинішньої ситуації краще просто потроху лаяти владу, ніж реально відповісти за стан у країні, вважає Тетяна ШУЛЬГАЧ, «День». Про відносну несерйозність намірів лівих свідчить і спокій української влади — на відміну від її російських колег, які щосили коментують проведення аналогічної акції в Росії, — наші мовчать. А тому акції лівих в Україні можна розцінювати як роботу на підняття рейтингу їхніх кандидатів перед майбутніми президентськими виборами.

Світовий банк «лататиме» наш водогін?

Несподівані та радісні канікули почалися вчора для учнів найпрестижнішої у Хмельницькому школи № 16. Навчальний заклад закрила санітарно-епідеміологічна служба, яка виявила у «внутрішній водомережі» якісь дуже небезпечні хвороботворні бактерії. «Після проведення відповідних заходів навчальний процес буде відновлено», — пообіцяв у розмові з кореспондентом «Дня» в. о. головного санітарного лікаря області Віталій Мисан і додав, що стан водогону міста катастрофічний. Співбесідник згадує про певний збіг обставин: «У Хмельницькому зустрічали представників Світового банку. Може, Захід нам допоможе?». Справді, днями у місті над Південним Бугом перебувала делегація від Світового банку. Хмельницький прагне одержати інвестиції для розвитку муніципальної інфраструктури. Наразі Хмельницькому залишається чекати на відповідь. Не виключено, вона надійде вже після того як школу № 16 буде визволено від бактеріальної «облоги», повідомляє кореспондент «Дня» Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ.

Відключено від газопостачання 12 електростанцій

На початок жовтня в Україні відключено від газопостачання 12 провідних електростанцій. Як повідомили агентство Інтерфакс-Україна у ВАТ «Укргазпром», у період 3–5 жовтня подачу газу було припинено на Трипільську ТЕС (Київська обл.), Запорізьку, Придніпровську, Криворізьку (обидві — Дніпропетровська обл.), Слов'янську, Зуївську, Старобешівську, Вуглегірську (всі — Донецька обл.), Добротвірську, Бурштинську (обидві — Львівська обл.), Ладижинську ТЕС (Черкаська обл.). Зараз електростанції продовжують роботу за рахунок запасів мазуту й вугілля, однак відсутність газопостачання може істотно ускладнити ситуацію із настанням опалювального сезону. Деякі українські спостерігачі пов'язують відключення від газопостачання підприємств Міненерго з неврегульованістю питань щодо умов оплати за постачання російського й туркменського газу. 1997 року в структурі палива, що його використовують ТЕС України, газ становив 44,6%, мазут — 4,8%, вугілля — 50,6%.

Пожежа на грецькому танкері в Керчі

Загоряння вентиляційного рукава грецького танкера «Паола» сталося ввечері у вівторок на суднобудівному заводі «Затока» в Керчі. Як повідомили агентство Інтерфакс-Україна в МінНС, пожежа виникла в танковому блоці під час зварювальних робіт. Пожежу ліквідовано. Жертв і постраждалих немає.

№192 08.10.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати