Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

08 серпня, 00:00

Микола Мельниченко балотуватиметься в президенти

Не дивлячись на те, що нова редакція закону про вибори президента підвищило платню за бажання стати головою держави від 0,5 до 2,5 млн. грн., число бажаючих посісти крісло президента стрімко росте. Як передає «5 канал», днями про своє бажання балотуватися в президенти заявив екс-майор Державної охорони Микола Мельниченко. Відомий завдяки так званим «плівкам Мельниченка», які начебто (офіційно й досі не доведено) фіксують причетність Леоніда Кучми, Володимира Литвина та Леоніда Деркача до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Пан Мельниченко вважає, що цього разу в ЦВК немає підстав відмовити йому у реєстрації, адже відомо, що 2002 року під час парламентських виборів Центвиборчком відмовився його реєструвати. За словами екс-майора, він саме той кандидат, який враховуватиме інтереси простих людей.

Раніше видання «Комерсант-Україна» вже повідомляло зі слів Мельниченка, що рішення про його висування кандидатом у президенти готова ухвалити партія «Громадський рух України», кістяк якої «складають офіцери». Описуючи свою передвиборну платформу, Мельниченко тоді наголосив: «Моє перше гасло — боротьба з корупцією! Друге — боротьба з корупцією! Третє — боротьба з корупцією! Ми не будемо говорити, що збільшимо ВВП і наповнимо бюджет. Нинішню ситуацію я б порівняв із дірявим мішком борошна — скільки в нього борошна не насипай, як і в засіки батьківщини, він усе одно не наповнюється — щурі все з’їдають. Тому потрібно залатати діри й поставити мишоловки, щоб відловити цих пацюків...»

Львівський мер хоче узаконення дисципліни «Християнська етика»

Міський голова Львова Андрій Садовий звернувся до прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко з проханням ввести до державного класифікатора професій України нову — викладач духовно-моральних дисциплін (вчитель християнської етики) та започаткувати спеціальність для підготовки фахівців із викладання предметів духовно-морального спрямування за освітнім рівнем «спеціаліст» та «магістр». «Дітям сьогодні потрібне серйозне християнське виховання. Адже проти них ведеться тиха, але руйнівна війна, і зброєю в цій війні виступають наркотики, алкоголь, розпуста та пропаганда насильства, — прокоментував львівський міський голова своє звернення до прем’єр-міністра. — Ця проблема неодноразово піднімалася і церквою, й освітянами. Її вирішення надасть учителям християнської етики відповідний соціальний статус та створить можливість їхньої атестації для викладання «Основ християнської етики». Зі слів Андрія Садового, прем’єр-міністр дуже серйозно поставилася до цієї проблеми і пообіцяла найближчим часом вирішити її. Предмет «Християнська етика» у Львівському катехитично-педагогічному інституті Українського католицького університету викладають із 1992 року. Відтоді підготовку отримали понад тисячу фахівців, які й досі не мають повноцінного державного визнання, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.

Європа — з Альпійських вершин

Найвищу вершину Альп — Монблан — підкорили представники спортивно-туристичного клубу «Пілігрім» із Костополя, що на Рівненщині. Після триденного сходження, протягом якого альпіністи пережили й спеку, й заметіль, на Монблані таки замайорів синьо-жовтий прапор із назвою клубу. Для спортсменів це стало другим етапом реалізації програми «З поліських низин — до європейських вершин». Клуб «Пілігрім» існує вже три роки. Створений він був для дорослих. Нині його учасники — це лікарі, вчителі, бізнесмени. Серед «пілігрімівців» є й досвідчені альпіністи, учасники програми «Прапор України на найвищих вершинах континентів», які встигли побувати всюди, окрім Антарктиди. «За період існування клубу ми здійснювали сходження у Криму, Карпатах, на Кавказі. Після Ельбрусу «пілігрімівці» захотіли підкорити Монблан — знакову вершину, яка є найвищою в Альпах, — розповідає Юрій Кравчук, один із найдосвідченіших учасників сходження, який побував на найвищих вершинах Європи, Африки, Південної та Північної Америки, Австралії та Нової Зеландії. — До цього готувалися заздалегідь — збирали кошти, дбали про візи й тренувалися. На мікроавтобусі, який виділив один із учасників клубу, з Костополя ми дісталися до французького містечка Шамоні, що розкинулося біля самого підніжжя Альп». Сходження тривало три доби. Уперше на ночівлю зупинилися на висоті 2700 метрів, а вже на другий день дісталися на висоту 3300 метрів. Наступна ночівля була на льодовику, потім рушили далі. «Альпи — цікаві гори. Дещо схожі з Кавказом. Природа дивовижна й дбайливо оберігається, — продовжує розповідь Юрій Кравчук. — Насправді ж нам дуже поталанило з погодою. Ми йшли у двох зв’язках. Звісно, гори є гори, була й спека, й мороз, і сніг. Однак коли ми дійшли до висоти чотири тисячі метрів, зверху було сонце, натомість знизу затягнуло хмарами. Коли дісталися до позначки 4500 метрів, йти стало важче. На вершину пішла тільки одна зв’язка». У результаті на Монблан, висота якого сягає 4810 метрів, дійшли Юрій Кравчук та Леонід Гергелюк. Вони й розгорнули прапор. «Пілігрімівці» планують продовження програми, попереду в них — Алтай, повідомляє Тетяна КУШНІРУК, Рівне.

Формат фінальної частини Євро-2012 ніхто не змінював

Поширена днями деякими ЗМІ інформація стосовно нібито зміни формату проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 р. не відповідає дійсності й носить відверто провокаційний характер, сказано в коментарі директора турніру, керівника Місцевого організаційного комітету «Євро-2012 Україна» Маркіяна Лубківського, розповсюдженому прес-службою ФФУ. «Від імені створеного Федерацією футболу України й підпорядкованого УЄФА Місцевого організаційного комітету «Євро-2012 Україна» хочу заявити, що в Україні сьогодні триває активна робота, спрямована на підготовку та проведення турніру в чотирьох українських містах. У всіх сегментах цієї роботи ми взаємодіємо безпосередньо з УЄФА. Кінцевий формат турніру буде визначено під час засідання Виконкому УЄФА, який відбудеться 10-11 грудня ц.р. на Мадейрі. До прийняття УЄФА згаданого рішення будь-яку неофіційну інформацію з цього приводу слід сприймати як неправдиву».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати