Коротко / УКРАЇНА
У Донбасі стали карати за борги по зарплаті
Понад 110 карних справ, що стосуються невчасної виплати заробітної плати на підприємствах, було порушено 2008 року прокуратурою Донецької області. 98 із цих справ вже спрямовано до суду і за рядом із них уже відшкодовано близько 50 млн. грн. Як повідомляє прес-служба прокуратури Донеччини, сьогодні проблема невиплати зарплатні для шахтарського регіону залишається дуже актуальною. Особливо це стосується віддалених районів області, де частенько штучно створюється заборгованість на ряді підприємств. Наприклад, нещодавно в м. Шахтарську на сході Донбасу було направлено в суд карну справу щодо посадових осіб одного з товариств із обмеженою відповідальністю, які необгрунтовано створили заборгованість щодо заробітної платні на суму 24 млн. гривень. Окрім цього прокуратура також акцентувала увагу на попередженні травматизму на виробництві на підприємствах регіону — проблеми з дотриманням техніки безпеки перебувають на другому місці за «популярністю» після невчасної виплати заробітної платні. У результаті, лише минулого року проти посадових осіб підприємств було порушено 86 кримінальних справ, 69 із яких передано до суду. Найбільш «гучним» виявився скандал у м. Макіївці, де керівництво однієї з шахт припустилося складування в підземному сховищі великої кількості вибухових речовин і детонаторів, які вільно використовувалися працівниками, які не мають на це дозволу. На даний момент проти порушників порушено кримінальні справи, які вже направлено до суду, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, Донецьк.
Луцьк ставить нові благодійні рекорди
У Луцьку відбувся вже 15-й різдвяний благодійний концерт. Проводить його Волинська єпархія Української православної церкви. І щороку цей захід збирає все більше глядачів, яких вже не може вмістити найбільший кіноконцертний зал у Луцьку, і все вагомішою стає сума, зібрана на концерті. За словами митрополита Луцького й Волинського Нифонта, «це свідчить про те, що людська любов не має меж, що милосердя — це найбільше доброчинство людини на землі. Адже сам Господь сказав: «Будьте милосердними, як Отець наш милосердним є». Учасниками благодійної акції стали дитячі колективи, хори храмів Луцька, а також Зимненського та Михнівського жіночих монастирів. Із особливим захопленням глядачі вітали виступ хору Волинського відділення Українського товариства сліпих. Уже шість років цей колектив є прикладом незламної віри й твердості духу. Захід відвідало понад три тисячі осіб, серед яких не лише лучани, але й гості з Росії, Білорусі та Словаччини. Загалом було зібрано майже 130 тисяч гривень, що на 32 тисячі більше, ніж минулого року. До цієї суми долучились благодійники, які побажали залишитись невідомими, й храми Луцька. Протягом різдвяних свят митрополит Нифонт, духовенство міста та хор вихованців Волинської духовної семінарії ходили з колядками в державні установи, працівники котрих також внесли свою лепту для дітей-сиріт. Ще за кілька днів до концерту та після його закінчення віруючі люди приносили свої пожертви в єпархіальне управління. Таким чином було зібрано 130 600 гривень. Кошти від благодійників митрополит Нифонт передав Волинському відділенню Дитячого фонду України, Луцькому будинку дитини, школам-інтернатам для дітей-сиріт, дитячому будинку сімейного типу, обласному товариству Червоного хреста та на потреби Волинської духовної семінарії, в якій також навчаються діти-сироти, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День», Волинська область.
У Львові рятують малий і середній бізнес
В останній день січня в Києві було створено Національний комітет порятунку бізнесу, який об’єднав представників малого та середнього бізнесу з цілої України. Рівно через тиждень така ж організація була заснована й на Львівщині, про що повідомили її голова Андрій Салак та депутат Львівської облради Володимир Говірко. «Ми ставили перед собою завдання створити дієву організацію та добитися притягнення чиновників до відповідальності за порушення прав підприємців», — наголосив А. Салак. «В Україні цілеспрямовано знищується малий та середній бізнес, тому що він найбільш незалежний. Наше завдання — не допустити цього», — додав В.Говірко й назвав основні проблеми малого та середнього бізнесу — це система оподаткування, банки та дозвільні процедури. Очільники новоствореної громадської організації обіцяють «точково реагувати на проблеми окремо взятого підприємця». Не виключають й організацію масових акцій спротиву. І запевняють, що комітет — аполітичний, хоча його симпатиком вже встигло стати ВО «Свобода», сообщает Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.
У Луцьку увічнили колишнього мера
В обласному центрі Волині на приміщенні обласної профспілкової бібліотеки відкрито меморіальну дошку колишньому голові Луцького міськвиконкому Івану Фуріву. Його ім’я присвоєно цій профспілковій бібліотеці, яку він, власне, й започаткував. Період діяльності Івана Фуріва на посаді голови міськвиконкому (а це десять років — з 1965-го по 1975-й) лучани пов’язують із справжнім розквітом міста. За Фуріва у Луцьку споруджено два найбільші жилі мікрорайони — 33-й і 40-й, дві школи, кілька великих промислових підприємств, які мали на той час всесоюзне значення: картонно-руберойдовий комбінат, завод синтетичних шкір і виробів із пластмас. При Іваны Фуріву в Луцьку почали будувати приміщення обласного драматичного театру, з’явилися онкодиспансер та стоматологічна поліклініка, тобто ті об’єкти соціально-культурного призначення, які й донині служать людям. Також Фурів сім років очолював обласну раду профспілок і саме він долучився до відродження на базі колишнього піонерського табору відомого тепер в Україні санаторію «Пролісок», повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День», Волинська область.
Випуск газети №:
№22, (2009)Рубрика
День України