Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

23 вересня, 00:00

Донецько-грузинська солідарність

19 вересня у центрі Донецька майоріли національні прапори України та Грузії. Представники грузинської громади міста спільно з представниками проукраїнських громадських організацій вийшли до пам’ятника Т. Шевченку, щоб продемонструвати свою небайдужість до конфлікту, який розгорівся на Кавказі, виразити солідарність із грузинським народом та засвідчити свою прихильність територіальній цілісності й суверенітету Грузії. Як зауважив голова Товариства українсько-грузинсько-російської дружби Мурман Торонджанадзе, мета заходу полягала у тому, щоб виказати любов місцевого населення до Грузії, яка, на його думку, завжди захищала однакові інтереси зі слов’янськими народами. «Якою для Радянського Союзу, для сьогоднішньої Росії, була війна проти німців? Вітчизняною. А коли російські війська тепер заходять на територію Грузії, то це яка війна? Очевидно, що теж вітчизняна... Це ж не грузинські танки стоять у Москві, а російські в Грузії!» — підсумував М. Торонджанадзе. Місце проведення акції — біля пам’ятника Т. Шевченку — було обрано не випадково. Після вступного слова президента Донецького обласного товариства грузинів «Руставелі» Йосипа Мачаваріані та коротких виступів представників громадських організацій (Громадська ініціатива Донеччини з відновлення історичної пам’яті, ДОМГО «Поштовх» та ін.) був зачитаний уривок із поеми Т. Шевченка «Кавказ», в якому поет, як відомо, засудив російську імперську політику в регіоні. Під час читання твору учасники мітингу мали змогу скуштувати символічне «причастя» — почастуватись грузинським хлібом — лавашем. Завершувало захід запалювання свічок, розташованих у формі грузинського прапора, повідомляє Сергій Стуканов, Донецьк.

Комітет ЄП хоче посилити захист дітей від впливу інтернету

Комітет з питань громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ Європарламенту виступає за посилення захисту дітей від загроз інтернету, повідомляє УНІАН. Про це йдеться в проекті доповіді Роберти Ангеліллі (група «Союз за Європу націй», Італія), схваленому на засіданні Комітету. У документі зазначається, що підлітки у віці від 12 до 15 років в середньому проводять три години на день в інтернеті, при цьому ні діти, ні дорослі не завжди усвідомлюють небезпеки, які несе інтернет: до порнографічних матеріалів, які пропагують жорстокість, додається ризик переслідувань з боку осіб з поганими намірами. Наразі Єврокомісія готується до запровадження програми «Більш безпечний інтернет плюс», яка спрямована на захист дітей від новітніх загроз, що їх несе інтернет.

Депутати Комітету підтримали пропозиції Єврокомісії, а також кілька поправок, які стосуються необхідності боротися з рядом нових феноменів, таких як електронне переслідування та психологічна маніпуляція дітьми. Депутати висловились за запровадження для дітей телефонної лінії термінової допомоги з безкоштовним європейським номером, а також за запровадження для веб-сторінок європейської марки «безпечний для дітей». Крім того, вони висловились за створення спеціального домену в мережі інтернет «.kid.eu» для дитячих інтернет-сайтів. Також пропонується посилити співпрацю між країнами-членами щодо обміну даними про інтернет-сторінки з нелегальним контентом — з тим, щоб в майбутньому створити єдину європейську інформаційну базу таких сайтів, доступну для Європолу. Передбачається, що проект доповіді буде винесений на голосування до сесійної зали Європарламенту в жовтні.

У Чернівцях — з’їзд філателістів

3—9 жовтня в Чернівцях відбудеться XI Національна філателістська виставка «Укрфілексп-2008», повідомляє Інтерфакс із посиланням на відділ реклами та інформації Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта». Організатори експозиції під час вибору місця її проведення враховують певні ювілейні дати. Цього року виставка пройде в Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича з нагоди святкування 600-річчя міста. Традиційно на початок виставки буде випущена художня поштова марка «ХІ Національна філателістська виставка «Укрфілексп-2008». Вона буде введена в обіг у дні проведення традиційного заходу. У рамках виставки відбудеться урочиста презентація поштової марки «600 років із часу заснування Чернівців» із проведенням спецгашення спеціальним поштовим штемпелем «Перший день».

Крім того, дирекція «Видавництво «Марка України» УДППС «Укрпошта» готує випуск поштових конвертів із зображенням культурних та історичних пам’яток Чернівців, серед них — Будинок з левами, Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича, музично-драматичний театр ім. О. Кобилянської тощо. До уваги філателістів та інших відвідувачів виставки будуть запропоновані різні заходи, зокрема, День юнацької філателії, вертолітна пошта «Чернівці — Хотин», День колекціонера, Україна — космічна держава, Всесвітній день пошти. Заходи супроводжуватимуться проведенням пам’ятних спецгашнь. У ході роботи виставки журі вибере кращі з представлених експонатів і нагородить переможців. Організаторами філателістської виставки є Міністерство транспорту та зв’язку України, дирекція «Видавництво «Марка України» УДППС «Укрпошта», Чернівецька обласна дирекція УДППС «Укрпошта», Асоціація філателістів України та інші структури.

Найстаріший музей України відновлює «горілий фонд»

У Полтавському краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Повернуті до життя», повідомляє Укрінформ. У ній представлені експонати, що розпочали своє друге життя. Всі вони стараннями реставраторів повернулися в експозиції музею з так званого горілого фонду, у якому наразі сотні понівечених вогнем речей. Один з найстаріших краєзнавчих музеїв країни, якій налічував понад 120 тисяч експонатів, під час фашистської окупації пережив найтрагічніші часи: він був підпалений окупантами і сильно постраждав від вогню. Після визволення Полтави на згарищі було знайдено майже 20 тисяч обгорілих речей. Більшість з них і потрапили до «горілого фонду». Художники реставратори закладу докладають чимало зусиль, щоб відродити їх до життя. Деякі старожитності збираються з десятка фрагментів. Щоб відновити «горілий фонд» у повному обсязі, спеціалістам знадобиться не один десяток років. Першій крок вже зроблено. Два десятки експонатів стали окрасою музею. Відкриття виставки «Повернуті до життя» приурочене до 65 річниці визволення Полтавщини від німецько-фашистських загарбників.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати