Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

19 серпня, 00:00

Є нова «бронза»

У понеділок український гімнаст Олександр Воробйов завоював бронзову медаль на кільцях. Його результат — 16.325. «Золото» і «срібло» вибороли спортсмени з Китаю — Чен Ібін і Ян Вей. Воробйов виступав другим, тоді як головні фаворити змагань — китайці — вступили в боротьбу в самому кінці. Якби під час зіскоку українець не припустився помилки, міг би всерйоз претендувати на срібну медаль. Олександр Воробйов виявився єдиним українським гімнастом, якому вдалося пробитися до фіналу змагань у чоловіків. У жіночій частині турніру на брусах виступлять українки Дар’я Згоба, Анастасія Коваль. Всі інші лишилися за бортом фіналів.

По всій Україні горять ліси

Не встигла Україна оклигати від повеней, як прийшло інше лихо — пожежі. Через спекотну погоду вони лютують практично по всій території України. У семи регіонах країни від Чернігівської області до Криму горять тисячі гектарів лісу. За останні години лише у Придінецькому лісництві під Харковом вогонь охопив 500 гектарів. В оперативних зведеннях з’явилися перші дані про згорілі будинки. Місцями пожежа дістається до прилеглих до лісу селищ. Скажімо, в селі Косачівка Козелецького району (470 мешканців, 465 будівель, із яких 270 житлових) вогнем знищено 20 приватних житлових будинків, із них 10 житлових, у яких мешкало 16 осіб. Жертв і постраждалих, на щастя, немає. Рік тому в Україні також лютували пожежі. Тоді на боротьбу з вогнем особисто вийшов Президент України Віктор Ющенко. Разом із Нестором Шуфричем, тогочасним міністром надзвичайних ситуацій, він спочатку спостерігав за роботою пожежників, а потім не витримав сам і взяв у руки лопату. Зараз у лісах, що горять, політиків не спостерігається. Дощі могли б допомогти рятівникам, але синоптики не обіцяють істотних змін погоди, Олена ЯХНО, «День».

Фестиваль хліба в «Шевченківському гаю»

Львівський музей народної архітектури та побуту під відкритим небом «Шевченківський гай» став місцем проведення фестивалю хліба. «Свято хліба-2008», організоване Гільдією приватних пекарів та кондитерів, зібрало кращих галицьких виробників хлібобулочних виробів. На львів’ян та гостей міста 17 серпня чекали смачні дегустації, виставка-продаж хлібопекарської продукції, виступи улюблених виконавців, веселі конкурси та розваги для усієї родини.

Три дні «Отроків-фесту»

17 серпня врочисто встановлено межові знаки і дороговкази Миньковецької держави. І на цьому історична реконструкція не закінчилася. Учасники триденного етнофутуристичного фестивалю «Отроків-2008» ще стали свідками відкриття «статуї свободи» — пам’ятника володареві Миньковецької держави Ігнатію Сцибор-Мархоцькому. Монумент графові, який дарував волю своїм підданим за 66 років до скасування кріпацтва та відзначився впровадженням у побут своїх сучасників оригінальних звичаїв, постав біля Тріумфальної арки у селі Отроків.

В Отрокові була одна із чотирьох резиденцій графа, реформатора й відомого дивака. Літня. «Коли почалася «війна палацам», ця будівля правила за школу, потім — за колгоспну контору... Колгоспники взяли звідти камінь, змурували корівник... Зруйнувалася б остаточно. Нарешті вирішила сільська влада продати стародавню будівлю. Оголосили про аукціон. На перше оголошення ніхто не відгукнувся. Оголосили вдруге. Пішла за 40 тисяч гривень. Купив пан Ігор Скальський», — розповідає Отроківський сільський голова Валентина Лиса.

Пан Скальський узявся за реконструкцію резиденції. Прагне, аби постала такою ж, як була за Мархоцького. «Село має роботу», — Валентина Лиса радіє, що новий власник резиденції забезпечив трудову зайнятість її односельцям.

Триденний «Отроків-фест», що відбувся під гаслом «Резервація свободи», — то перший крок І. Скальського до відкриття для світу Миньковецької держави і її засновника графа Ігнатія Сцибор-Мархоцького. Велелюдним виявився захід. З усієї країни прибули шанувальники історії, романтики, краєзнавці. Якраз о цій порі Мархоцький влаштовував свято Церери — давньоримської богині землеробства. Гості слухали виступи етнографічних колективів і етно-рок-гуртів, дивилися театралізовані дійства, брали участь у дискусійних клубах, відправлялися на історико-етнографічні екскурсії... Незабутні враження одержали у мандрівному фотомузеї пам’яток України. До речі, фотовиставка розгорнулася у будівлі стародавнього водяного млина у Притулівці — селі, що входило до складу Миньковецької держави. «Продовжуємо відкривати Україну для сучасників. Наприклад, відомо, що 1802 року приклад Мархоцького надихнув одного поміщика десь під Антонінами — також скасував кріпацтво. Тому братимемо активну участь у розвитку пізнавального туризму. Що ж до фестивалю в Отрокові, то він стане традиційним», — заявив пан Скальський. Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День», Хмельницька область.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати