Коротко / УКРАЇНА
Закупівлі в медицині потребують змін
Поліпшити медичну допомогу для населення допоможуть зміни до чинного закону про тендерні державні закупівлі, які потрібно внести якнайшвидше. Такий погляд члена консультативної ради комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Володимира Симоненка. Про це він сказав у ході круглого столу «Державні закупівлі в медицині: економічні, правові та етичні аспекти» в п’ятницю в Києві, повідомляє Інтерфакс-Україна. За його словами, ліки та засоби це особливий товар і вони не можуть закуповуватися на загальних підставах. «Закон повинен передбачати виняток саме для такого виду товарів», — підкреслив В. Симоненко. У той же час, президент клініки «Борис» Михайло Радуцький вважає, що внесення змін до даного закону не дасть належного ефекту, бо закони з питань охорони здоров’я в Україні не міняли з 1992 року. За його словами, доки лікар отримуватиме гроші не за оплачені послуги, а за кількість ліжок, ніхто не проводитиме на належному рівні закупівлю ліків. М. Радуцький також підкреслив, що в Україні не розроблено стандарт якості щодо медичних препаратів. «Який би міністр не прийшов, ніхто з них нічого не змінить, бо сьогодні лікарня отримує медикаменти, обладнання не тому, що їй це потрібно, щоб надавати послуги, а тому що їй потрібно витратити бюджет, інакше цей бюджет буде «з’їдено», — підкреслив М. Радуцький.
Права порушникам повертали... судді
Троє суддів із Дніпродзержинська можуть опинитися на лаві підсудних — за результатами прокурорської перевірки проти них порушено двадцять сім (!) кримінальних справ. Як повідомив на прес-конференції заступник прокурора Дніпропетровської області Сакит Джабаров, згадані посадові особи не тільки ухвалювали явно неправомірні рішення, але і використовували при цьому... підробні документи. Зловживання, що відбувалися в місцевих судах, розкрилися під час перевірки роботи дніпродзержинського ДАІ восени поточного року. Представники прокуратури зі здивуванням виявили, що водії, яких працівники ДАІ неодноразово намагалися позбавити прав за управління транспортними засобами в нетверезому стані, перевищення швидкості або втечу з місця аварії, як і раніше, продовжують їздити містом. З’ясувалося, що зберегти водійські права їм допомагали місцеві судді, причому за допомогою чималих хитрощів. В одних випадках вони скасовували рішення, ухвалені їхніми колегами в інших районних судах міста, в інших — переглядали власні, закриваючи адміністративні справи або виписуючи незначний штраф — від 17 до 255 гривень. Більше того, служителі Феміди, розуміючи, що не мають права розглядати подібні справи повторно, приймали їх до розгляду на підставі скарги самого водія або... фальшивого протесту прокурора міста Дніпродзержинська. Принаймні, саме до такого висновку дійшли ревізори з обласної прокуратури. Як повідомив С. Джабаров, усього було виявлено вісім подібних випадків. При цьому, за фактами виявлених зловживань проти одного з суддів прокуратурі довелося порушити відразу 19 кримінальних справ. Незважаючи на те, що такі дії не прикрашають працівників правоохоронних органів, судді, що проштрафилися, сказав заступник прокурора області, поки що мають недоторканність і продовжують виконувати свої службові обов’язки. Питання про притягнення їх до відповідальності поставлено перед вищими інстанціями, крім того, прокуратура почала аналогічні перевірки в інших містах та районах Дніпропетровської області. Вадим РИЖКОВ, «День».
Вперше пройшов аукціон соціальних проектів
Одеська міська організація інвалідів (ОМОІ) вперше в Україні провела аукціон соціальних проектів. Як повідомив перед початком аукціону співробітник відділу зі створення та реалізації соцпроектів ОМОІ В’ячеслав Марченко, на аукціон були запрошені підприємці та громадські діячі Одеського регіону. Підприємці- учасники аукціону могли після представлення кожного з семи проектів проінвестувати проект повністю або частково. За це підприємства отримують можливість знизити, згідно з законодавством, свої податкові відрахування, розмістити рекламу, наприклад, на побудованому об’єкті, й мати інші преференції. Таким чином, за словами В. Марченка, інваліди виступають не як прохачі, а як повноцінні партнери. На думку В. Марченка, це дозволить суспільству стати більш толерантним до інвалідів і навчити сучасний бізнес соціальній відповідальності. Основний напрям проектів — це створення для людей з особливими потребами безбар’єрного середовища в суспільстві, їхня психологічна реабілітація, а також профілактика ксенофобії стосовно інвалідів. У ході аукціону жодний проект «куплено» не було, повідомляє Інтерфакс-Україна. Однак деякі з них викликали великий інтерес у потенційних інвесторів, і вони попросили більше часу на вивчення проектів, зокрема, для фінансових розрахунків.
Доброчинний бал у Чернівцях
В Чернівцях відбувся другий муніципальний бал. Підприємці, представники бізнесових кіл, депутати місцевих рад, відомі люди міста зібрались в ошатній залі одного з чернівецьких ресторанів, щоб до Дня святого Миколая допомогти важкохворим дітям, інвалідам, дітям-сиротам. Задля цього зібрали 365 тисяч гривень. Минулого року, коли бал проводився вперше, сума була значно меншою. Тепер же учасники виявилися більш щедрими, що дозволило зібрати кошти на лікувальну апаратуру та надати адресну допомогу хворим діткам. Прибуток від продажу вхідних квитків ціною по 500 гривень склав лише частину коштів. Тут же відбувся благодійний аукціон, на якому були виставлені картини маленьких вихованців чернівецьких художніх студій. Найдорожче було продано картину «Міська ратуша», яку за 105 тисяч гривень придбав один із депутатів міської ради. «Родзинкою» аукціону стала пляшка колекційного шампанського, презентована нащадком австрійських імператорів Отто фон Габсбургом під час його перебування в Чернівцях. Єдина в Україні подібна пляшка елітного напою (в світі їх всього 500) знайшла собі господаря за 45 тисяч гривен. Наталія ЖИТАРЮК, Чернівці.
У Севастополі відбудеться конкурс краси «Пацюк-2008»
У Севастополі в суботу відбудеться конкурс краси гризунів «Пацюк-2008». Як повідомили кореспондентові агенції Інтерфакс- Україна організатори, «захід стане своєрідним фестивалем, у якому напередодні року Пацюка зможуть взяти участь власники домашніх тварин родини гризунів зі своїми вихованцями — пацюками, хом’яками та морськими свинками. Цей фестиваль буде направлено, передусім, на підтримку дітей-інвалідів, вихованців дитячих будинків і дітей із багатодітних родин».
Випуск газети №:
№225, (2007)Рубрика
День України