Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Лесю Українку знов пограбували

Вихідними вкрали погруддя поетеси, яке є витвором мистецтва
05 березня, 19:28

Суботня заметіль у Києві не стала перешкодою для крадіїв. Музей видатних діячів української культури повідомив у «Фейсбуці», що вночі 3 березня викрали погруддя Лесі Українки з пам’ятною дошкою, яке з 1971 року прикрашало меморіальний будинок на вулиці Саксаганського, 97. Там поетеса з родиною мешкала з 1899 до 1909 року, а з 1960 року у будівлі працює Музей Лесі Українки.

«Вкрадено не типовий виріб з кольорового металу, а значиму пам’ятку історії та культури, твір мистецтва, який не тиражувався!» — наголошують на сторінці Музею видатних діячів української культури у «Фейсбуці».

Як зазначається, погруддя та пам’ятна дошка становлять єдину композицію і виконані з бронзи. Автори роботи — скульптор Галина Кальченко та архітектор Анатолій Ігнащенко. «Тепер на фасаді меморіального будинку залишилися шматки арматури та отвори, де було надійне кріплення, що тримало важку конструкцію стільки років, — додають у музеї. — Нескладно помітити, що погруддя знімали професіонали, адже нема жодних додаткових пошкоджень, не проводилося жодних додаткових демонтажних робіт...»

Нагадаємо, 24 лютого, напередодні Дня народження Лесі Українки, під час вшанування пам’яті поетеси на її могилі помітили, що там зникли бронзові гірлянди, які прикрашали пам’ятник. І ось — ще один акт вандалізму, пов’язаний з ім’ям Лесі Українки.

«Це відбулося вночі, ймовірно близько третьої ночі. Тоді була страшна заметіль. Коли люди йшли на роботу і то не одразу побачили, бо всі дивилися під ноги. Помітили зникнення пам’ятника, коли вийшли прибирати сніг, — говорить директорка Музею видатних діячів української культури Наталія ТЕРЕХОВА. —  Сьогодні (5 березня. — Авт.) ми цілий день додзвонюємося до поліції. Там порушили справу за статтею 185 Кримінального кодексу, «Крадіжка». Мені здається, це не та стаття, за якою треба відкривати кримінальне провадження, бо все-таки йдеться про викрадення твору мистецтва. Слідчого ми не бачили, його телефону нам не дали. Залишили у поліції додаткову заяву з довідкою, що пам’ятник має надзвичайну цінність».

«День» подзвонив до Голосіївського управління поліції ГУ НПУ у Києві, де займаються справою. Черговий спрямував нас до слідчого Дмитра Полохала, але там не брали слухавку. Ми надіслали правоохоронцям запит і стежимо за перебігом подій.

До речі, наприкінці лютого мер Дніпра Борис Філатов оголосив у місті боротьбу з пунктами прийому металобрухту. Філатов порівняв тих, хто краде кабель, люки тощо, з терористами, через яких страждають містяни. Додамо, що пам’ятники і більш побутові речі крадуть регулярно — і не лише в Дніпрі чи Києві. І, можливо, столиці варто повчитися у регіонів. Відстежити усіх, хто вкрав хоч люк, хоч меморіальну дошку — важко. А закриття місць збуту краденого металу демотивує таких злочинців.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати